R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Zintegrowany system zarządzania w MZEC

8 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,988 | Komentarzy: 0
W 2019 roku Zarząd Spółki mając na uwadze: wzrost cen paliw i energii - jednego z głównych składników kosztów, zmniejszenie ilości energetycznych surowców naturalnych, zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo energetyczne, zmieniające się wymagania prawne związane z ochroną środowiska oraz chcąc efektywnie zarządzać energią, postanowił rozszerzyć funkcjonujący system zarządzania o wymagania nomy ISO 50001:2018 - Zarządzanie Energią.
Zintegrowany system zarządzania w MZEC
Foto:MZEC Koło

Przez cały 2019 rok trwały w Spółce prace polegające na dostosowaniu oraz wdrożeniu procedur wg normy ISO 50001. Przeprowadzono szkolenia oraz szereg konsultacji ze specjalistami w zakresie funkcjonowania w Spółce procedur związanych z tym zagadnieniem. Ponadto przeprowadzono szereg niezbędnych działań mających na celu spełnienie założeń normy, m.in. wprowadzono politykę, określono aspekty energetyczne, określono wymagania prawne, ustalono priorytety oraz zdefiniowano cele.

Zarząd i pracownicy są świadomi szkodliwości emisji CO2 do atmosfery w związku z powyższym prowadzone są na szeroką skalę czynności zmierzające do minimalizowania negatywnego wpływu działalności Spółki na środowisko naturalne. Za pomocą wdrożonych procedur można lepiej i wydajniej zarządzać paliwami oraz energią. Reżim procedur wymusza kontrolowanie procesu produkcji ciepła na każdym jego etapie dzięki czemu staje się on bardziej efektywny, a co za tym idzie mniej uciążliwy dla środowiska naturalnego.

Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem wg ISO 9001 i 14001 został wdrożony w MZEC Sp. z o. o. już w 2005 roku. Pierwszy audit certyfikujący przeprowadzony został w 2006 roku. Każdego roku odbywa się audit nadzoru, a co 3 lata przeprowadzane są audity recertyfikujace.

W lutym 2020 auditorzy TUV SUD Polska przeprowadzili audit certyfikacyjny na zgodność z normą ISO 50001:2018. Spółce przyznano certyfikat Systemu Zarządzania Energią ISO 50001:2018 w związku z tym system procedur wg normy ISO 50001 jest trzecim certyfikowanym systemem funkcjonującym w Spółce obok ISO 9001 i ISO 14001.

Jest to niewątpliwe osiągniecie świadczące o wysokiej kulturze technicznej oraz organizacji pracy zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa jak i jego wpływu na otoczenie. Dzięki temu osiągnięciu wzrasta wiarygodność MZEC jako partnera, który na wielu płaszczyznach przywiązuje wagę do prowadzonej działalności tak aby wypełniać najwyższe standardy dotyczące zarówno jakości świadczonych usług, ochrony środowiska naturalnego oraz efektywności energetycznej
– mówi prezes Przemysław Stasiak.

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 OSP Koło Nad Wartą z nowym wozem bojowym 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
 1. W mieszkaniu znaleziono ciało mężczyzny. Prok...

  41,821   3   Inne
 2. Zakaz przebywania na placu targowym po zakońc...

  11,466   14   Urząd Miejski w Kole
 3. Pieski szukają domu!

  9,584   0   Urząd Miejski w Kole
 4. Sygnalizacja świetlna z odbiorem technicznym

  7,936   0   Powiat Kolski
 5. Od dziś najnowsza książka Jakuba Małeckiego d...

  4,295   0   Inne
23 Wrz.
15:30

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Akademia Plastyki
24 Wrz.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin