GKS Osiek Wielki wygrywa na obcym terenie

Autor: GKS Osiek Wielki 14 Wrzesień 2020 przeczytasz w ok. 2 min.
© GKS Osiek Wielki
(0) | Czytano:
6,601 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W ostatnim najciekawszym spotkaniu piątej kolejki A klasy grypy 4 wicelider Orzeł Kawęczyn uległ GKS Osiek Wielki 2:3 (2:3). Bramki dla GKSu zdobyli Bartosz Bartczak (35), Marcin Materla (38) oraz Piotr Rutkowski (44).

R E K L A M A
0
Czytano:
6,601 razy
Udostępnij

Szaleńczy pościg dał Osiekowi bezcenne trzy punkty. To była niezwykle emocjonująca niedziela. Po pierwszych 25 minutach bardzo liczna grupa kibiców była w nie najlepszych nastrojach, natomiast po końcowym gwizdku na każdym obliczu malował się promienny uśmiech.

Niezwykłe emocje towarzyszyły spotkaniu rozgrywanym w Tokarach Pierwszych pomiędzy Orłem Kawęczyn i GKS Osiek Wielki. W tym meczu było wszystko, co lubią fani piłki nożnej: gole, rzuty karne, emocje do końca, interwencje bramkarzy i dramatyczne zwroty akcji. Szczęście nie dopisało nam na początku, gdy w drugiej minucie po strzale Piotra Rutkowskiego gospodarzy uratował słupek, a chwilę później piłka po strzale Patryka Matczaka nie znalazła drogi do siatki.

Niestety w 4 minucie to gospodarze objęli prowadzenie po trochę problematycznym rzucie karnym. Przez kolejne minuty to gospodarze mają więcej z gry. Po rzucie rożnym Eryka Baryłę ratuje poprzeczka. Upór gospodarzy zostaje wynagrodzony. W 25 minucie zdobywają drugą bramkę po bardzo ładnej akcji całego zespołu. Nasz zespół nie załamuje się, dąży do zdobycia bramki. Kontaktową bramkę zdobywamy w 35 minucie. Grzegorz Bandziorowski podaje do niepilnowanego Patryka Matczaka, a pomocnik naszego zespołu zostaje sfaulowany w polu karnym. Rzut karny pewnie wykorzystuje Bartosz Bartczak. Trzy minuty później doprowadzamy do remisu. Zespołowa akcja naszego zespołu, piłka trafia do Marcina Materli, a uderzenie napastnika zza pola karnego GKS trafia do siatki gospodarzy. W 44 minucie w narożniku pola karnego zostaje sfaulowany wczorajszy solenizant Hubert Gostyński. Dzieło kończy Piotr Rutkowski posyłając futbolówkę w okienko gospodarzy. Wychodzimy na prowadzenie i chociaż jeszcze ponad trzy kwadranse gry tego prowadzenia nie oddajemy. W drugiej połowie nie mający nic do stracenia gospodarze dążyli do wyrównania, a nasz zespół kontratakował. Szansę mieli jedni i drudzy chociaż z przebiegu gry to Materla, Gostyński, Matczak, Cichos czy Bartczak bardziej nękali bramkarza gospodarzy. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane, licznie zgromadzeni kibice na pewno nie mogli narzekać na brak emocji, a końcowe sekundy spotkania to prawdziwa „wojna nerwów”, z której zwycięsko wyszli zawodnicy występujący w granatowo seledynowych strojach. Ponad pięćdziesięciu kibiców, którzy przyjechali dopingować nasz zespół cieszyło się ze zwycięstwa naszego zespołu. Po pięciu kolejkach z dorobkiem 13 punktów GKS Osiek Wielki awansował na drugą pozycję w tabeli. Za tydzień kolejne piłkarskie święto. W Osieku Wielkim zagra lider tabeli niepokonany dotąd LKS Ślesin z którym zmierzymy się w niedzielę – godz. 16,00. Serdecznie zapraszamy