R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Tomasz Raczek w Kole

18-09-2020 12:48 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 6,147 | Komentarzy: 0

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Tomasza Raczka (16.09.) – teatrologa, krytyka filmowego i publicystę, autora i gospodarza programów telewizyjnych [„Ze sztuką na ty”, „Perły z Lamusa” (z Zygmuntem Kałużyńskim, tvp2), „Siódme Niebo” (Canal+), „Perły i wieprze” (nFilmHD), „Weekendowy Magazyn Filmowy” (tvp1), „Kultowe rozmowy” (tvp3)] i radiowych (w Polskim Radio, Tok FM, RMF FM, Radio Nowy Świat).
Foto:PiMBP w Kole | Spotkanie autroskie z Tomaszem raczkiem
R E K L A M A

Autora licznych publikacji książkowych, m. in.: „Karuzela z idolami. Gwiazdozbiór osobisty”, „Kultowe rozmowy. Kobiety znane i niespodziewane”, „Karuzela z Madonnami”, „Kinopassana. Sztuka oglądania filmów”. Wraz z Zygmuntem Kałużyńskim współautora “Alfabet na 4 ręce”. Wszystkie pozycje zostały wydane nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego, którego Tomasz Raczek jest założycielem i właścicielem. Laureata Wiktora (1986) oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej. Tomasz Raczek prowadzi obecnie swój videoblog na youtubie, w którym recenzuje filmy pojawiające się w polskiej dystrybucji.

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Ratusza, prowadziła je Anna Polichnowska.

Zaproszony gość opowiedział o okolicznościach poznania Zygmunta Kałużyńskiego, karierze zawodowej, polskim kinie i telewizji, w której miał przyjemność niegdyś pracować. Przybliżył mechanizmy przyznawania nagród filmowych w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Zrecenzował kilka ważnych filmów m.in. „Zimną wojnę”, „Boże Ciało”.

Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać autograf. Była to także okazja do indywidualnych rozmów oraz wspólnych zdjęć.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA