R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Dąbie: Przeprowadzono remont studni św. Bogumiła

21-09-2020 20:48 | Źródło: Gmina Dąbie | Wyświetleń artykułu: 8,171 | Komentarzy: 0

Kamień i studnia położone w pobliżu cmentarza parafialnego w Dąbiu związane są z legendą o Błogosławionym Bogumile, który znany był ze swej świętości i cudów. Według miejscowych przekazów na tym kamieniu błogosławiony Bogumił odpoczywał w czasie swoich długich wędrówek.

Foto:Gmina Dąbie
R E K L A M A

Podobno znajduje się na nim odcisk stopy Błogosławionego. Niedaleko kamienia jest studzienka, z której utrudzony podróżą Bogumił czerpał wodę.

By ocalić od zapomnienia tak szczególne miejsca poddano ten teren pracom naprawczym. Roboty polegały na przywróceniu należytego stanu, który pozwoliłby odwiedzającym  na chwilę zadumy i wytchnienia. Dokonano m. in.  kompleksowej odbudowy konstrukcji studni wraz z wymianą pokrycia dachu, odnowiono drewniane siedziska ławek, odmalowano metalowe elementy. Nad pracami czuwał pan Adam Grabowski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze