R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Urząd Miejski w Kole

Wniosek rozpatruje Komisja Rady

05-10-2020 15:14 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 7,801 | Komentarzy: 15

Odczytywany na ostatniej sesji w Kole wniosek mieszkańców ulic: Staffa, Reymonta, Orkana, Leśmiana, Zapolskiej został przekazany do rozpatrzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Kole. Mieszkańcy wymienionych ulic są przeciwni sprzedaży dwóch działek miejskich przy ul. Staffa.
Foto:Urząd Miejski w Kole
R E K L A M A
Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Koła działki przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Dopuszcza się zabudowę z zakresu usług nieuciążliwych. Obecnie nie są zagospodarowane, porasta je trawa. Usytuowane są blisko centrum miasta, na osiedlu domów jednorodzinnych, obiektów handlowo-usługowych i kościoła. Działki te, decyzją burmistrza, zostały zaplanowane do wystawienia na sprzedaż w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Tymczasem w opinii okolicznych mieszkańców, obawiających się uciążliwego sąsiedztwa – spowoduje to unicestwienie dotychczasowego zacisznego charakteru obszaru osiedleńczego.
 
Mieszkańcy zatem wystąpili o uchylenie uchwał w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych położonych w Kole, w rejonie ul. Staffa, wskazując, by na tym obszarze zostały utworzone tereny rekreacyjne oraz zieleń.
 
Burmistrz Miasta zorganizował w tej sprawie spotkanie z radnymi i mieszkańcami. Odbyło się ono w spokojnej i merytorycznej atmosferze. Mieszkańcy uzyskali wszystkie niezbędne wyjaśnienia bądź to od burmistrza, bądź od pracowników merytorycznych Urzędu. Każda ze stron pozostała jednak przy swoim stanowisku.
 
Wszyscy narzekamy, że maleje liczba mieszkańców, ale gdzie mają zamieszkiwać skoro zabrania się sprzedaży działek pod budownictwo jednorodzinne? – pyta burmistrz.
 
Kolski burmistrz wyjaśnia, że jest ponadto odpowiedzialny za prawidłowe gospodarowanie mieniem komunalnym i wykonywanie budżetu. - Środki z ewentualnej sprzedaży działek zasilą budżet i zostaną przeznaczone na potrzeby miasta, na zadania inwestycyjne; wszystkim nam zależy na wzroście liczby mieszkańców, co jest wyznacznikiem rozwoju miasta. To również przyszłe wpływy z podatków. Stawianie hipotez co będzie wybudowane przy ul. Staffa na tym etapie jest niczym nieuzasadnione, tym bardziej, iż działki zostaną sprzedane w trybie przetargu ustanego nieograniczonego – zapewnił włodarz. Ponadto zapisy w studium stwierdzają, że nie może tam powstać nic wyższego niż 11 metrów.
 
Dodał również, że jego celem jest przede wszystkim stworzenie nowych miejsc i lokalizacji osiedlenia się. Włodarz twierdzi, że tereny zielone nigdy nie były tam planowane, albowiem w starym, nieobowiązującym już, miejscowym planie zagospodarowania była tam planowana zabudowa.
R E K L A M A

Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (15) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA