Bezchmurnie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ile wolnych łóżek dla chorych na koronawirusa jest w Wielkopolsce?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 15 Październik 2020 przeczytasz w ok. 2 min.
Ile wolnych łóżek dla chorych na koronawirusa jest w Wielkopolsce?
© UWW Poznań
(0) | Czytano:
8,244 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu cały czas prowadzi bieżący monitoring łóżek dla pacjentów z COVID-19. Od początku tygodnia wojewoda wielkopolski podjął kolejne decyzje m.in. o zwiększeniu o 28 łóżek w szpitalu w Ostrowie Wlkp. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapowiedział, że wraz z końcem tygodnia baza łóżek covidowych w Wielkopolsce zostanie znacząco poszerzona. Konferencja prasowa w tej sprawie odbędzie się w czwartek.

R E K L A M A
0
Czytano:
8,244 razy
Udostępnij

Według aktualnego raportu (stan na 14 bm.), wielkopolskie szpitale na wszystkich trzech poziomach zabezpieczenia dysponują 815 łózkami. Zajętych przez pacjentów z COVID-19 jest 668 łóżek. Lecznice mają także wolne stanowiska respiratorowe. Z puli 122 respiratorowych łóżek zajętych jest 44.

 

Najwięcej pacjentów przebywa w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Aktualnie dysponuje on 420 łóżkami. W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej zajętych jest 413 łóżek.

– Na tym etapie nie planujemy dalszego obciążania szpitala w Poznaniu, ale trudno powiedzieć, co przyniesie przyszłość. Obecnie uruchamiamy łóżka covidowe w innych wielkopolskich szpitalach. Pod koniec tygodnia planuję zwiększenie liczby łóżek, obecnie trwają przygotowania. Mam nadzieję, że będzie to powyżej 100 dodatkowych łóżek

– mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie trwają starania o uruchomienie kolejnych miejsc w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 m.in. na północy Wielkopolski oraz innych częściach województwa.

– Wczoraj rozmawiałem z marszałkiem Markiem Woźniakiem i dyrektor wielkopolskiego NFZ-u Agnieszką Pachciarz na temat przeznaczenia szpitala w Wolicy dla pacjentów z koronawirusem. Nie zapadła jeszcze decyzja w tej kwestii, ale pracujemy nad takim wariantem. Kolejny wariant to poszerzenie bazy w Czarnkowie. Są jeszcze inne placówki, z którymi rozmawiamy. O szczegółach poinformuję w czwartek

– dodaje Łukasz Mikołajczyk.

Liczba łóżek ma zapewnić bezpieczeństwo pacjentów w kontekście wzrostu liczby osób hospitalizowanych.

Ostatnie zwiększenia zakażeń w kraju, w tym w Wielkopolsce, spowodowały wzrost liczby osób hospitalizowanych. Mimo widocznego przyrostu pacjentów, po rozmowach NFZ z dyrektorami szpitali i analizie sytuacji, wojewoda podejmuje sukcesywnie decyzje o uruchomieniu kolejnych miejsc dla pacjentów. 

– Dziękuję za przychylność ze strony samorządów, dyrekcji szpitali i wsparcie ze strony NFZ-u w kontekście koordynacji sytuacji łóżkowej w Wielkopolsce

– dodaje wojewoda. 

 

Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Miasto Koło
 IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów
9 godziny temu 539

IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów

Powiat Kolski
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]
9 godziny temu 1,254 1

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie:  16-04-2024]
10 godziny temu 6,463

W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie: 16-04-2024]

Gmina Babiak
Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery
10 godziny temu 1,335

Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery

Inne
Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami
10 godziny temu 2,281

Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

Miasto Koło
 Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego
11 godziny temu 15,278 2

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego

R E K L A M A