R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Sport

Wielki sukces naszych drużyn strzeleckich

16-10-2020 18:39 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,504 | Komentarzy: 0

Nasze drużyny strzeleckie (chłopców i dziewcząt) odniosły olbrzymi sukces zajmując pierwsze i drugie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich "Srebrne Muszkiety 2020".
Foto:ZSOiT Kłodawa
R E K L A M A

Drużyna chłopców w składzie: Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny i Oskar Rutkowski zajęła pierwsze miejsce, zdobywając główne trofeum zawodów, czyli srebrny muszkiet. Nasze dziewczyny - Magdalena Banasiak, Olga Izychart i Wiktoria Frątczak, mimo dużej konkurencji, także mogą pochwalić się nie lada wyczynem, ponieważ zdobyły drugie miejsce.

Oprócz tak wysokich wyników drużynowych, nasi uczniowie mistrzowsko spisali się w konkurencjach indywidualnych uzyskując miejsca I (Maciej Kowalewski i złoty medal) i miejsce II (Kamil Szczęsny, srebrny medal) w kategorii chłopców oraz miejsce II (Magdalena Banasiak, srebrny medal) w kategorii dziewcząt.

Tak wysokie wyniki, które otrzymali nasi uczniowie to efekt długich i żmudnych treningów na kłodawskiej strzelnicy pod czujnym okiem opiekunów Szkolnego Koła Strzeleckiego działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie - Pawła Paluszkiewicza i Jacka Malickiego.

Zawody „Srebrne Muszkiety” często nazywane są Mistrzostwami Polski szkół średnich, ponieważ są to jedyne zawody z broni palnej o takim zasięgu (każde województwo jest reprezentowane przez najlepszą w danym regionie drużynę), w której mogą zmagać się także zawodnicy niezrzeszeni w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego.

Konkurencja polegała na oddaniu 60 strzałów z karabinka sportowego o kalibrze 5,6 mm w pozycji leżąc do tarcz z odległości 50m. Jak dobrze trzeba było strzelić, aby uzyskać sukces świadczą wyniki naszych reprezentantów:

Drużyna chłopców - 1 miejsce, suma punktów 1769, w składzie: 1 miejsce Maciej Kowalewski 598,6 pkt 2 miejsce Kamil Szczęsny 596,9 pkt 7 miejsce Oskar Rutkowski 573,5 pkt

Drużyna dziewcząt - 2 miejsce, suma punktów 1760,3, w składzie: 2 miejsce Magdalena Banasiak 608,8 pkt 5 miejsce Olga Izychart 586,4 pkt 9 miejsce Wiktoria Frątczak 565,1 pkt

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę