R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Urząd Miejski w Kole

Z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie czytelników

21-10-2020 17:50 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 4,363 | Komentarzy: 0

O trezor (wrzutnię) wzbogaciła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. To praktyczne i bardzo pomocne w czasie epidemii urządzenie zostało zakupione dzięki dotacji z Gminy Miejskiej Koło. Zostało zamontowane przy wejściu do Filii dla Dzieci - ale w budynku dworca.
Foto:Urząd Miejski w Kole
R E K L A M A

- Dzięki wrzutni do książek czytelnicy będą mogli bezpiecznie, bez kontaktu z pracownikami, oddać książki do biblioteki. W czasie epidemii to bardzo praktyczne i potrzebne rozwiązanie - powiedział Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski.

Poza najważniejszymi, związanymi z bezpieczeństwem czytelników, względami, urządzenie odpowiada aktualnym potrzebom. Stojąc w holu dworca kolejowego jest dostępne w czasie otwarcia obiektu, czyli również w godzinach wieczornych, w weekendy i święta. Zatem można oddawać książki wypożyczone w bibliotece głównej, filii dla dzieci i pozostałych filiach książnicy w dogodnych godzinach, co powinny docenić osoby uczące się lub pracujące poza Kołem. Dyrektor książnicy ma też nadzieję, że nowa metoda ośmieli tych, którzy zwlekają z oddaniem zaległych lektur - i wreszcie powrócą one do księgozbioru.

- Książki będą codziennie wybierane, zdejmowane z konta czytelnika, kto nie planuje wypożyczenia kolejnej pozycji czytelniczej, może nie przekraczać progu biblioteki, poprzestać na wrzuceniu książki do trezora – powiedziała dyrektor Aleksandra Kowalska.

Urządzenia są coraz popularniejsze w polskich miastach. Rekomenduje je Biblioteka Narodowa.

R E K L A M A

Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA