R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Nowy wiceminister rolnictwa z Turku informuje o zawieszeniu prac nad ustawą Kaczyńskiego

31-10-2020 20:48 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,921 | Komentarzy: 1

28 października br. Poseł z pobliskiego powiatu tureckiego otrzymał od Premiera Mateusza Morawieckiego powołanie na stanowisko Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jednym z wywiadów zdradził, że prace nad ustawą, tzw. "piątką Kaczyńskiego" zostają zawieszone.
Foto:Ryszard Bartosik
R E K L A M A

Dziś zostałem przez premiera Mateusz Morawiecki powołany na stanowisko wiceministra w Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To nowe wyzwanie i nowe obowiązki wobec polskich rolników, którym wierzę, że podołam.

- Komentuje powołanie Ryszard Bartosik.

Projekt Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego wzbudził wiele kontrowersji w środowiskach rolników, który w konsekwencji wyprowadził ich na ulicę. Strajki odbywały się w całym kraju. Czy wiadomość jaką przekazał nowy Wiceminister na antenie Radia Poznań mogą oznaczać koniec prac nad ustawą?

Jeszcze na koniec jedno pytanie, co z piątką dla zwierząt. Są informacje, że ma być pisana od nowa. Czy to w ogóle możliwe?

- pytał dziennikarz Radia Poznań

Tak, ma być pisania nowa ustawa. Jest inicjatywa poselska, ma to być projekt poselski, w jakim kształcie, nie potrafię odpowiedzieć, ale ustawa, która wróciła z Senatu, nie będzie dalej procedowana.

- odpowiedział Ryszard Bartosik

Źródło: https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/wiceminister-rolnictwa_​

 Polecany materiał video

Kolskie Rozmowy: Ryszard Bartosik

09-02-2018 15:38 |   1,501

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA