R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

MDK laureatem konkursu marszałkowskiego w zakresie prokultury

11-12-2020 11:02 | Źródło: MDK Koło | Wyświetleń artykułu: 3,050 | Komentarzy: 1

2 grudnia 2020 r. rozstrzygnięto XXI. Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się on-line. W gronie wygranych znalazł się Miejski Dom Kultury w Kole, który za wydarzenie zorganizowane w 80-tą rocznicę śmierci Czesława Freudnreicha odebrał najwyższą nagrodę i dyplom uznania.
Foto:MDK Koło
R E K L A M A

Konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kkierowany jest do organizacji i instytucji z gmin i powiatów Województwa Wielkopolskiego. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności. W tym roku zgłoszono do niego 168 projektów z 60 gmin i 25 powiatów, z których wyłoniono 65. laureatów. W części dotyczącej działalności prokulturowej nagrodzono aż 45 projektów, w tym Miejski Dom Kultury w Kole, który za projekt „Nie Przeminąłem” stanął na najwyższym podium wspólnie z Fundacją "Bonum adipisci" – Dążyć do dobra z Kościana, Centrum Kultury z Książa Wielkopolskiego oraz Towarzystwem Miłośników Łobżenicy.

Dokumentacja konkursowa przedstawiona Sędziom Sprawozdawcom oceniającym nadesłane projekty, zwierała informacje o zaangażowaniu kolskich społeczników w realizację przedsięwzięcia „Nie Przeminąłem” poświęconego Czesławowi Freudenreichowi. Opisywała casting i spektakl w wykonaniu aktorów z MDK-owskiego Kolskiego Teatru Otwartego i członków Chóru Lutnia, wyreżyserowanego przez Anetę i Radomira Piorunów. Przedstawiła ideę konkursu fotograficznego zwieńczonego wernisażem wystawy pt. „Czerno-białe Koło Czesława” z wyeksponowanymi na niej rzeźbą przedstawiającą bohatera, udostępnioną przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz tematyczny album pamiątkowy z reprodukcjami zdjęć przygotowany specjalnie na tę okazję przez Jacka Skryckiego. W opisie wydarzenia nie pominięto informacji o zaproszonym do udziału w uroczystości Jerzym Freudenreichu – potomka zacnej kolskiej rodziny oraz pierwszego w historii naszego miasta, faktu uhonorowania przez Starostę Kolskiego osób, które od wielu lat upowszechniają i podtrzymują pamięć o lokalnym społeczniku.

Wygrana w Konkursie, to sukces kolskich społeczników, ponieważ to oni stworzyli wyjątkowe wydarzenie. Chcemy im bardzo podziękować za akceptację tej niecodziennej propozycji kolskiej placówki kultury, za zaufanie, przywdzianie aktorskich kostiumów i wcielenie się w role ludzi bliskich Freudenreichowi. Wszystkim dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie się w realizację wydarzeń, które nadały przedsięwzięciu tak wyrazistego charakteru. Potwierdziła to wypełniona po brzegi sala widowiskowa, udział fotografików w konkursie „Czarnobiałe Koło Czesława”, frekwencja na wystawie i wzruszenie uhonorowanych osób propagujących od lat wiedzę o naszym Czesławie, a także zainteresowanie mediów. Mamy nadzieję, że na tym pomyśle nie poprzestaniemy. Dziękujemy organizatorom za to wielkie wyróżnienie

– powiedziała podczas gali Bożena Gronert-Ubych – autor dokumentacji przedstawionej Komisji Konkursowej.

Miejski Dom Kultury w Kole, jako laureat pierwszego miejsca otrzymał nagrodę w wysokości 16 tys. złotych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA