R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Tlenek węgla mógł doprowadzić do rodzinnej tragedii

27-12-2020 21:51 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 12,523 | Komentarzy: 0

21 grudnia o godzinie 5:51 wezwano straż pożarną do Grzegorzewa, gdzie podejrzewano wydostanie się tlenku węgla do mieszkania.

Foto:pixabay.com
R E K L A M A

Po dojechaniu służb na ulicę Leśną w Grzegorzewie ustalani, że z pieca na eko-groszek wydobywał się dym. Woń dymu wyczuwalna była również w pomieszczeniach mieszkalnych. Domownicy (kobieta z dwójką dzieci) opuścili budynek przed przybyciem straży. Matka dzieci uskarżała się na zawroty głowy.

Zabezpieczono i oświetlono teren prowadzonych działań. Kobieta odmówiła udzielenia pierwszej pomocy sobie oraz 2,5 letniej córce. Ratownicy podali tlen 9-letniemu chłopcu, którego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W tym samym czasie strażacy zabezpieczoni w sprzęt ochrony dróg oddechowych sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku miernikiem wielogazowym typu Sperian - urządzenie nie wskazało zagrożenia, parametry powietrza w normie.

Wygaszono piec na eko - groszek, budynek przewietrzono. Decyzją ratownika medycznego wszystkie osoby zamieszkujące budynek zostały przetransportowane do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

Pouczono właściciela o nie używaniu pieca C.O wraz z przewodem kominowym do czasu sprawdzenia przez osobę uprawnioną - kominiarza. Działania zakończono.  


Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/e-kolo.pl/httpdocs/inc/funkcje.php on line 2741
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze