R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Ekoinwestycje. Jak zbudować dom pasywny?

18 dni temu | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 1,838 | Komentarzy: 0

Patrząc na domy wybudowane w ciągu ostatnich lat, doskonale widać, jak bardzo zmienia się technika ich budowania, rodzaj materiałów oraz stosowanie różnego rodzaju innowacyjnych rozwiązań. Technologia poszła do przodu, szczególnie jeśli chodzi o sposoby wykorzystywania energii. Doskonałym przykładem nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań, które przynoszą oszczędności, są domy pasywne.
Foto:partner
R E K L A M A

Dom pasywny, czyli jaki?

Dom pasywny jest to dom, który przede wszystkim wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnych przegród zewnętrznych oraz zastosowaniem rozwiązań minimalizujących zużycie energii. Pasywne domy są symbolem naszych czasów, bowiem ich tworzeniu przyświeca idea oszczędzania energii. Ich nazwa wzięła się właśnie od sposobu wykorzystania energii z promieniowania słonecznego, czyli w sposób pasywny. W domu pasywnym zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 15 kWh/m2, natomiast zapotrzebowanie na energię pierwotną konieczną do ogrzewania, przygotowania wody oraz działania urządzeń domowych to 120kWh/m2.

Ważnym elementem domów pasywnych jest również zastosowanie takich rozwiązań i materiałów, aby mury traciły jak najmniej ciepła. Pod względem architektonicznym budynek pasywny jest zazwyczaj prostą bryłą bez balkonów czy wykuszy, bowiem są to miejsca przez które ucieka energia w postaci ciepła.

Ekologiczne rozwiązania to przyszłość planety

Najczęściej w tego typu budynkach korzysta się z instalacji fotowoltaicznych. Pozwalają one produkować energię elektryczną przy wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego. Na instalację składają się przede wszystkim panele słoneczne oraz inwerter. Wśród tego typu instalacji mamy do wyboru dwa typy. On-grid jest podłączona do sieci elektroenergetycznej i pozwala na późniejsze wykorzystanie energii, natomiast off-grid nie ma takiego podłączenia, dlatego wymaga zamontowania akumulatorów, które gromadzą nadwyżki energii.

Rozwiązania ekologiczne są korzystne zarówno dla nas, jak i naszego otoczenia. Ponadto budowanie domów pasywnych od 2013 roku objęte jest programami unijnymi, w ramach których możemy uzyskać dofinansowanie.

Sprawdź, czy to rozwiązanie dobre dla Ciebie

Jeśli jesteśmy zainteresowani budową domu pasywnego z fotowoltaiką możemy w prosty sposób sprawdzić warunki cenowe dzięki kalkulatorowi ofert PV Hewalex. Wystarczą zaledwie 3 minuty, aby bezpłatnie i bez zobowiązań uzyskać kompleksową ofertę dla siebie. Korzystając z kalkulatora foltowoltaiki bez wychodzenia z domu otrzymamy najpotrzebniejsze informacje.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA