R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Ks. Michał Krygier niebawem wraca do pracy. Stan zdrowia dużo lepszy

15 dni temu | Źródło: ddwloclawek.pl | Wyświetleń artykułu: 13,059 | Komentarzy: 8

O bieżącym stanie zdrowia księdza pochodzącego z gminy Kościelec, który piastuje ważną funkcję we włocławskiej katedrze napisał portal ddwloclawek.pl z informacji przekazanych przez dziennikarzy wynika, że stan zdrowia poprawił się na tyle, że niebawem ks. Michał Krygier może wrócić do pracy.
Foto:ddwloclawek.pl
R E K L A M A

Najgorsze na szczęście minęło. We włocławskiej katedrze odprawiono mszę świętą dziękczynną za ocalenie życia proboszcza, 40 -letniego księdza Michała Krygiera. 
Miesiąc temu kuria włocławska poinformowała, że ks. prał. Michał Krygier, kustosz włocławskiej katedry i proboszcz parafii katedralnej, prawdopodobnie w wyniku powikłań po przejściu zarażenia koronawirusem został hospitalizowany.

Ksiądz trafił do jednego z bydgoskich szpitali w bardzo poważnym stanie. Jego życie było zagrożone. 

Wkrótce biskup Wiesław Mering zdecydował o powołaniu tymczasowego administratora parafii katedralnej na czas choroby i rekonwalescencji proboszcza. Mianował nim wikariusza parafii ks. Łukasza Dzikiewicza. 

Przed Bożym Narodzeniem parafian katedry poinformowano w ogłoszeniach, że stan zdrowia proboszcza poprawił się. Z intensywnej terapii ksiądz trafił już na zwykły oddział, zaplanowano rehabilitację.

"Ocalony"

Z naszych ustaleń wynika, że ks. Krygier jest w coraz lepszym stanie. Wkrótce może wrócić do pracy duszpasterskiej. Niedawno we włocławskiej katedrze odprawiono mszą świętą w szczególnej intencji - za ocalenie życia proboszcza parafii.  Wkrótce w katedrze, w zastępstwie tradycyjnych wizyt duszpasterskich w domach parafian, mają się odbywać specjalne msze kolędowe. Dotychczas nie podało ich terminów. Ostatnio parafianom w ogłoszeniach wyjaśniano tego powód. Ma on związek z nadzieją na powrót do pracy proboszcza. 

- informuje ddwloclawek.pl

- O terminie rozpoczęcia i porządku spotkań kolędowych poinformujemy w późniejszym terminie, gdyż mamy nadzieje że niebawem kolędować wraz z nami będzie mógł ksiądz proboszcz, gdy wróci do zdrowia - podano w ogłoszeniach. 

Stan zdrowia ks. Michała Krygiera poprawia się, choć było bardzo źle

Blisko dwa tygodnie temu kuria włocławska oficjalnie poinformowała, że ks. prał. Michał Krygier, kustosz włocławskiej ka...

Czytaj więcej

40-letni ks. prał. Michał Krygier jest jednym z najpopularniejszych kapłanów we Włocławku. Święcenia kapłańskie przyjął 12 lat temu. Łączy funkcję kustosza włocławskiej katedry i proboszcza parafii katedralnej, którym został w 2015 roku.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA