R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

120 wolontariuszy w Kole. Trwają przygotowania do 29 Finału WOŚP

24-01-2021 10:21 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 7,546 | Komentarzy: 8

Już niedługo, 31 stycznia, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Kole trwają prace nad organizacją Kolskiego Finału, prowadzone przez Kolski Sztab przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kole, Starostwa Powiatowego w Kole i osób wspierających inicjatywę. Dziś miało miejsce spotkanie organizacyjne, na którym zapadły decydujące kwestie.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Chcemy włączyć się w tę szlachetną ideę, ale pamiętać musimy, że trwająca epidemia nakłada ograniczenia organizacyjne - a nasze zdrowie jest teraz najważniejsze. Zatem, niestety, nie będzie w tym roku koncertu plenerowego, licytacji gadżetów ani światełka do nieba. Elementy te dawały radość i poczucie bliskości, ale ich brak nie musi zaważyć na efekcie tegorocznego Finału, którym jest przecież zbierane pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W spotkaniu organizacyjnym udział wzięli członkowie Kolskiego Sztabu i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo - Straż Miejska, KPP Koło, OSP Koło nad Wartą oraz MPH "Wartaki" zaangażowana w pomoc przy rozliczaniu wolontariuszy z bankami.

Ustalono, iż kwesta uliczna, w której udział weźmie 121 wolontariuszy, prowadzona będzie w godz. 8.00 - 19.00  (19.00 to godz. rozliczenia się z datków). W harcówce, w godz. 13.00-17.00 będzie czynny sklepik WOŚP, w którym będzie można kupić przedmioty z Fundacji oraz ofiarowane przez lokalnych darczyńców. Nie odbędzie się (jak co roku) spotkanie wolontariuszy z policją w celu omówienia zasad bezpiecznego kwestowania (obowiązuje zakaz zgromadzeń). Zamiast niego, każdy kwestujący otrzyma ulotkę mówiącą o reżimie sanitarnym, sposobie i czasie rozliczenia datków oraz bezpieczeństwie podczas kwesty.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy  
 • lasery diodowe  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
 • koblatory do operacji migdałków  
 • aparaty USG i RTG  
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne  
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  
 
Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów. 
- Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA