sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Wieczór wigilijny w kolskiej bibliotece

Wieczór wigilijny w kolskiej bibliotece

18-12-2010 13:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,702 | Komentarzy: 0
Wieczór wigilijny w kolskiej bibliotece
Foto:
zacisze
W dniu 16 grudnia br. w Czytelni PiMBP w Kole miał miejsce wieczór wigilijny „Nim gwiazdka zabłyśnie”, na którym spotkali się członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz zaprzyjaźnionego z Biblioteką Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą z prezesem Kazimierzem Kasperkiewiczem.
Za pośrednictwem naszego portalu pragniemy przekazać Państwu kilka słów od dyrekcji i pracowników kolskiej biblioteki.

Szanowni Czytelnicy,
Koniec roku to czas podsumowań. Jesteśmy aktywną grupą, więc upływający rok obfitował w różnego rodzaju wydarzenia. 9 lutego zainaugurowaliśmy Rok Chopinowski. Na spotkaniu kwietniowym gościliśmy Dominika Pauksztę, spadkobiercę dorobku literackiego pisarza Eugeniusza Paukszty. Dominik Paukszta był też gościem naszych najmłodszych czytelników. Ponadto dzieci miały okazję do bezpośredniego kontaktu z tymi, którzy tworzą z myślą o nich: Ewą Chotomską, Pawłem Beręsewiczem, Heidi Hassenmuller. Zresztą najmłodsi niejednokrotnie stykali się z kulturą wysoką, jak choćby wtedy gdy gościliśmy dwie wspaniałe grupy teatralne z Krakowa. W maju, w galerii Pod Dobrą Książką otwieraliśmy wystawę „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” Szymona Czerwińskiego, a w październiku wystawę Jarosława Zduńczyka „Miniaturowe militaria...”. W czerwcu zorganizowaliśmy wyjazd do Oporowa i Żelazowej Woli - miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. W nasze życie wkroczyła także historia. Wysłuchaliśmy wykładu Norberta Wójowicza „Zbrodnia katyńska – kłamstwa i poszukiwanie prawdy”. Dużą atrakcję stanowiło niewątpliwie urocze i bardzo zabawne spotkanie z Panią Marią Czubaszek. W listopadzie podróżowaliśmy po - egzotycznej dla nas - Japonii. Grudzień także obfitował w wydarzenia godne odnotowania. Promowaliśmy trzeci numer Rocznika Kolskiego, oraz uczestniczyliśmy w prelekcji Janusza Miłowskiego na temat Koła w czasie panowania króla Kazimierza Wielkiego. W życie Biblioteki bardzo aktywnie wszedł Dyskusyjny Klub Książki - raz w miesiącu odbywają się spotkania miłośników literatury.
To tylko wycinek naszej pracy. Naturalnie nasze pomysły, działania nie mogłyby być zrealizowane gdyby nie wspaniała współpraca z instytucjami kultury, placówkami oświatowymi, bibliotekami, stowarzyszeniami.

Szanowni Czytelnicy,
niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia spędzą Państwo w gronie najbliższych, niech przyniosą one Państwu wiele radości, ciepła i optymizmu. Niech w nadchodzącym Nowym 2011Roku szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczają, a wiara codziennie dodaje sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów.


Dyrektor i Pracownicy
Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!