R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Muzeum

Nowa wystawa w Muzeum Technik Ceramicznych

09-03-2021 08:46 | Źródło: MTC Koło | Wyświetleń artykułu: 4,484 | Komentarzy: 1

Od wczoraj MTC zaprasza na nową wystawę. Ekspozycję Wyspa Wolności Biblioteka Polska w Paryżu przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Polskiej w Paryżu i Towarzystwo Historyczno - Literackie.

Foto:MTC Koło
R E K L A M A

Przedstawia historię, twórców i najcenniejsze zasoby najstarszej polskiej instytucji kultury istniejącej do dnia dzisiejszego poza krajem.  Serdecznie dziękujemy Panu Dr. Krzysztofowi Kocelowi za pomoc w  organizacji tej wystawy. 

Jej uzupełnieniem jest pokazanie uratowanych przed spaleniem przez hitlerowców podczas II wojny światowej, znajdujących się w zbiorach kolskiego muzeum, książek z kolskich bibliotek m.in. biblioteki Macierzy Szkolnej, Biblioteki Policyjnej czy księgozbiorów Michała Ostrowskiego, właściciela fabryki maszyn rolniczych, burmistrza Koła w latach 1918 - 1919 i wieloletniego naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole oraz ks. kanonika Józefa Mężnickiego, kolskiego dziekana i proboszcza parafii farnej, zamordowanego w obozie Sachsenhausen. Większość z nich przed dwoma laty przekazał do muzeum pochodzący z Koła Pan Jerzy Roj. Pozostałe pochodzą z darów od mieszkańców miasta. Zwiedzając aktualne wystawy można także zobaczyć kolską ceramikę ofiarowaną muzeum przez Panią Halinę Kosiacką oraz zabytki Ziemi Kolskiej na akwarelach Tadeusza Osińskiego sprzed dwudziestu lat.
 
Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14. Wystawy będą czynne do 8 maja.
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze