R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Producenci mleka z powiatu ponownie strajkowali pod siedzibą OSM

18-03-2021 15:15 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 23,562 | Komentarzy: 7

Kolejny raz rolnicy z terenu powiatu kolskiego, którzy produkują mleko i tworzą Okręgową Spółdzielnię Mleczarską - wyjechali ciągnikami przed budynek OSM.
Foto:czytelnik
R E K L A M A

Obniżenie cen skupu mleka, brak spotkań z rolnikami to tylko kilka z powodów dla jakich rolnicy postanowili strajkować. Producenci zarzucają zarządowi błędne decyzje, które w konsekwencji doprowadzają do strat OSM i obniżej cen mleka.

Kolejną sprawą jest brak dialogu między mleczarnią A rolnikami , w dniu dzisiejszym miało odbyć się zebranie rady, które zostało przełożone z niewiadomych powodów,nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi na postulaty złożone podczas poprzedniego strajku, dlatego rolnicy zgromadzili się dzisiaj pod mleczarnią w oczekiwaniu na odpowiedź - jednak nikt do nas nie wyszedł.

- przekazał nam jeden z rolników

Podczas ostatniego strajku złożyliśmy postulat, aby cena mleka była adekwatna do cen z GUS ponieważ w tym momencie jest ona niższa o 20-30gr ,chcemy mieć dostęp do corocznych sprawozdań finansowych , dwukadencyjnosc delegatów i transparentność w wyborach członków  oraz dostęp do elektronicznych zapisów z głosowań co zapobiegnie fałszowaniu wyborów. Na wszystkie postulaty nie dostaliśmy odpowiedzi.

- dodaje rozmówca

Na temat strajku rolników będziemy jeszcze informować

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę