Mgła 11
Popularne tagi:

IV Ogólnopolska Olimpiada Ekonomiczna SKO W świecie pieniędzy

Autor: SOSW Koło 24 Marzec 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
IV Ogólnopolska Olimpiada Ekonomiczna SKO W świecie pieniędzy
© SOSW Koło
(0) | Czytano:
2,821 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

23 marca 2021r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole we współpracy z PKO Bankiem Polskim oddział 1 w Kole oraz Starostwem Powiatowym w Kole zorganizował IV Ogólnopolską Olimpiadę Ekonomiczną SKO.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,821 razy
Udostępnij

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W świecie pieniędzy” i odbyła się online. Celem olimpiady  było m.in. upowszechnianie wiedzy ekonomicznej i matematycznej wśród uczniów,  przygotowanie do podejmowania decyzji związanych z wykorzystaniem własnych środków finansowych oraz kształcenie umiejętności przewidywania konsekwencji swoich decyzji finansowych .

W Olimpiadzie, której adresatami byli uczniowie kl.7-8 szkoły podstawowej i szkoły branżowej I stopnia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, wzięły udział drużyny z pięciu placówek kształcenia specjalnego - SOSW w Koninie, Rychwale, Kole, SOSW nr 1 w Kutnie oraz dwie reprezentacje z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku – szkoły podstawowej i szkoły branżowej.

Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali pisemny test dotyczący historii, form, funkcji i znaczenia pieniądza oraz polityki finansowej, rozpoznawali europejskie i światowe waluty, zmagali się z zadaniami teoretycznymi i matematycznymi związanymi z obiegiem pieniędzy, wymianą walut, zakupami i wynagrodzeniem.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą ekonomiczną, umiejętnościami matematycznymi oraz znajomością zagadnień związanych z finansami. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną oraz zróżnicowaną formę pracy w każdej z placówek uczestniczących w olimpiadzie,  organizatorzy postanowili nie przyznawać miejsc. Dlatego też wszystkie reprezentacje, po odesłaniu   rozwiązanych zadań,  otrzymały dyplom i nagrody rzeczowe dla szkoły. Organizatorzy przygotowali również zestawy upominków dla każdego ucznia oraz podziękowania dla opiekunów.

Fundatorami nagród oraz upominków byli: Starostwo Powiatowe w Kole, PKO Bank Polski oddział 1 w Kole oraz SKO w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 974

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,268 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,513

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A