R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

IV Ogólnopolska Olimpiada Ekonomiczna SKO W świecie pieniędzy

24-03-2021 09:45 | Źródło: SOSW Koło | Wyświetleń artykułu: 1,915 | Komentarzy: 0

23 marca 2021r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole we współpracy z PKO Bankiem Polskim oddział 1 w Kole oraz Starostwem Powiatowym w Kole zorganizował IV Ogólnopolską Olimpiadę Ekonomiczną SKO.
Foto:SOSW Koło
R E K L A M A

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W świecie pieniędzy” i odbyła się online. Celem olimpiady  było m.in. upowszechnianie wiedzy ekonomicznej i matematycznej wśród uczniów,  przygotowanie do podejmowania decyzji związanych z wykorzystaniem własnych środków finansowych oraz kształcenie umiejętności przewidywania konsekwencji swoich decyzji finansowych .

W Olimpiadzie, której adresatami byli uczniowie kl.7-8 szkoły podstawowej i szkoły branżowej I stopnia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, wzięły udział drużyny z pięciu placówek kształcenia specjalnego - SOSW w Koninie, Rychwale, Kole, SOSW nr 1 w Kutnie oraz dwie reprezentacje z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku – szkoły podstawowej i szkoły branżowej.

Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali pisemny test dotyczący historii, form, funkcji i znaczenia pieniądza oraz polityki finansowej, rozpoznawali europejskie i światowe waluty, zmagali się z zadaniami teoretycznymi i matematycznymi związanymi z obiegiem pieniędzy, wymianą walut, zakupami i wynagrodzeniem.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą ekonomiczną, umiejętnościami matematycznymi oraz znajomością zagadnień związanych z finansami. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną oraz zróżnicowaną formę pracy w każdej z placówek uczestniczących w olimpiadzie,  organizatorzy postanowili nie przyznawać miejsc. Dlatego też wszystkie reprezentacje, po odesłaniu   rozwiązanych zadań,  otrzymały dyplom i nagrody rzeczowe dla szkoły. Organizatorzy przygotowali również zestawy upominków dla każdego ucznia oraz podziękowania dla opiekunów.

Fundatorami nagród oraz upominków byli: Starostwo Powiatowe w Kole, PKO Bank Polski oddział 1 w Kole oraz SKO w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę