R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Pierwszy żłobek w Gminie Kościelec

10-04-2021 11:13 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 4,326 | Komentarzy: 0

Pierwszy żłobek na terenie Gminy Kościelec jest już faktem.Na dwudziestej siódmej sesji Rady Gminy radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę o utworzeniu Żłobka Gminnego "Bączek" w Kościelcu i ustalono status placówki.
Foto:

To historyczna chwila,tak o utworzeniu żłobka mówił Wójt Gminy Dariusz Ostrowski.
Utworzenie placówki było możliwe między innymi dzięki pozyskaniu dotacji.Fundusze pochodzą z dwóch źródeł:z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014/2020 i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.Łączna kwota dofinansowania to milion pięćset trzydzieści cztery tysiące złotych a całkowity koszt inwestycji to milion osiemset pięćdziesiąt trzy tysiące złotych.Ruszyły już prace remontowo-adaptacyjne w budynku po byłym przedzkolu,gdzie będzie zlokalizowany żłobek.Zakupione zostanie całe niezbędne wyposażenie do sali zabaw i sypialnianej, kuchni, łazienki i szatni przystosowanej dla maluchów. Nie zabraknie także placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią przy żłobku. Dofinansowanie obejmować będzie bieżące funkcjonowanie placówki w ciągu dwóch lat.
W żłobku zaplanowane jest miejsce dla dwudziestu maluchów w wieku do lat trzech. Projekt przeznaczony jest dla rodziców zamieszkujących przede wszystkim  teren naszej gminy i którzy planują powrót na rynek pracy lub pracujących. Otwarcie pierwszego żłobka w gminie Kościelec planowane jest na dzień 1 czerwca 2021 roku. W najbliższym czasie przeprowadzony zostanie konkurs na stanowisko dyrektora,a rekrutacja dzieci odbędzie się w maju. Wszelkie informację będą zamieszczane na bieżąco na naszych stronach.Mamy dla Państwa materiał filmowy,który można obejrzeć klikając na link poniżej.

https://www.e-kolo.pl/telewizja/1543,pierwszy-zlobek-w-gminie-koscielec.html

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA