R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kradzieże

Kradli samochody na części i porzucali w pobliskich miejscowościach

12-04-2021 16:10 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 25,548 | Komentarzy: 1

Kolscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Koła, którym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. 21 i 16-latek kradli samochody.
Foto:pixabay.com
R E K L A M A

Zabierali z nich katalizatory i akumulatory, a auta porzucali w pobliskiej okolicy. Ponadto włamywali się również do budynków skąd zabierali różnego rodzaju narzędzia. Starszy z mężczyzn odpowie za przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10, natomiast nastolatek stanie przed sądem dla nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Na przełomie marca i kwietnia na terenie Koła doszło do kilku do włamań do samochodów osobowych. Łupem padały relatywnie niedrogie auta. Sprawcy wyjmowali z nich akumulatory bądź wycinali katalizatory. Następnie auta porzucali w pobliskich miejscowościach. W przypadkach, gdy nie udało im się skraść pojazdu, kradli znajdujące się w nich narzędzia i radia.

Ponadto w tym samym czasie na terenie Koła dokonano włamań do budynków, z których skradziono akumulatory oraz narzędzia samochodowe.

Jednoznacznie można było wnioskować, że złodzieje kradli samochody dla konkretnych części. Policjanci dokładnie zbadali wszystkie sprawy. Przeanalizowali każdy szczegół, który mógłby przybliżyć do ustalenia i zatrzymania sprawców. Po wielu godzinach i dniach żmudnej pracy, funkcjonariusze w końcu natrafili na informacje, które pozwoliły na dotarcie do sprawców.

Późnym wieczorem, 7 kwietnia br. policjanci zatrzymali 21-latka. Okazało się, że mężczyzna kradzieży dokonywał wraz ze swoim nieletnim kumplem.

Mieszkaniec Koła usłyszał 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Prokurator na wniosek Policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z nieletnim, z którym wspólnie dokonywał kradzieży. Jego 16-letni “wspólnik” z uwagi na młody wiek, za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA