R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

W Kole ruszy punkt masowych szczepień. Sprawdź szczegóły

31 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 30,218 | Komentarzy: 10

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 oraz zwiększaniem potencjału szczepień powszechnych, na terenie powiatu kolskiego tworzone są Punkty Szczepień Masowych (PSM), które przygotowuje samorząd powiatowy w uzgodnieniu z Wojewodą Wielkopolskim.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Punktu zlokalizowane będą w mieście Kole,

  • Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole, przy ul. Poniatowskiego 25 (PSM nr 1),
  • Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, ul. H. Sienkiewicza 1 – na hali sportowej przy ul. Zielonej (PSM nr 2).

Wydajność szczepień każdego z punktów ma wynieść 300 dawek dziennie, natomiast wydajność tygodniowa osiągnie 1800 szczepionek. Gotowość PSM do wykonywania szczepień wyznaczona została na dzień 19 kwietnia 2021 r. a przybliżony czas ich działalności wyznaczony został na około 8 tygodni z możliwością jego wydłużenia lub skrócenia (uzależnione jest to od dostaw szczepionek oraz ilości zarejestrowanych pacjentów).

Punkty będą działać na bazie SPZOZ jako podmiotu leczniczego, którego rolą będzie zamawianie szczepionek, zapisywanie pacjentów (e-Rejestracja) i wypełnianie e-karty szczepień, rozliczanie wykonanych szczepień z NFZ oraz zapewnienie personelu medycznego. Rolą Powiatu Kolskiego jest organizacja miejsca PSM, skompletowanie kadry medycznej tworzącej zespoły szczepień, zapewnienie odpowiedniego wyposażenia, zarządzanie procesem szczepień (e-Rejestracja, e-karty szczepień), zarządzanie personelem i zamawianie dawek szczepionek.

Jednocześnie funkcjonować będą dotychczasowe populacyjne punkty szczepień (13 na terenie powiatu), które wykonują szczepienia na obszarze gmin w oparciu o podstawową opiekę medyczną (POZ). Jednak należy przyjąć, że mieszkańcy gmin: Koło (gmina wiejska) oraz Osiek Mały w większości korzystać będą z PSM, gdyż w tych gminach nie funkcjonują populacyjne punkty szczepień na bazie POZ. Mając powyższe na uwadze, od momentu uruchomienia szczepień masowych w Kole należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodowego oraz pieszego w rejonie SPZOZ oraz hali sportowej, przy ul. Zielonej. Na miejsca parkingowe dla pacjentów wyznaczone zostanie dodatkowo boisko szkolne przy ZSE-A.

- opisuje organizację Robert Jokiel, Kierownik pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania Starostwa Powiatowego

System e-rejestracja wyznacza wizyty na szczepienia na konkretny dzień i godzinę, jednak mając na uwadze doświadczenia z innych miast, może się zdarzyć, że pacjenci będą docierać do punktów szczepień z dużym wyprzedzeniem, a to skutkowało będzie nadmiernym gromadzeniem się przed punktami

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA