R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Kościelec - Drogowe plany

12 dni temu | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 2,802 | Komentarzy: 0

W związku z planowaniem przyszłych, wspólnych inwestycji Gminy Kościelec i Powiatu Kolskiego, w Urzędzie Gminy w Kościelcu miało miejsce spotkanie Władz Gminy z przedstawicielami Starostwa - Panem Sylwestrem Chęcińskim - Wicestarostą oraz Panem Grzegorzem Kujawą - Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Kole.
Foto:

W ramach wspólnej inicjatywy ustalono, iż w bieżącym roku dokończona zostanie inwestycja, pn.: „Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Ruszków Drugi - Police Średnie”, polegająca na  budowie chodnika wraz  z wydzielonym pasem przeznaczonym dla ruchu rowerowego, na odcinku Ruszków Drugi – Police Średnie.  Przedmiotowy odcinek drogi powiatowej stanowi dojazd do węzła na autostradzie A2, dlatego istnieje na nim duże natężenie ruchu samochodów ciężarowych i osobowych. Droga powiatowa  przebiega przez teren zabudowany, a jej przebudowa na proponowanym odcinku znacznie poprawi bezpieczeństwo korzystających  z niej pieszych i rowerzystów.  Ponadto, dzięki planowanej inwestycji możliwe będzie wydłużenie istniejącego już ciągu pieszo rowerowego z Ruszkowa Drugiego do Polic Średnich.Kolejnymi proponowanymi inwestycjami, nad którymi rozpoczną się prace projektowo-kosztorysowe, jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Kościelec-Gąsiorów Mały i budowa parkingu w okolicach Cmentarza Parafialnego w Kościelcu oraz poszerzenie parkingu przy drodze powiatowej  w Białkowie Kościelnym wraz z budową chodnika przy Cmentarzu Parafialnym.Podczas spotkania zwrócono również uwagą na konieczność wykonania w tym roku  remontu nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej  z Kościelca do  Daniszewa.

Przygotowaliśmy dla Państwa materiał filmowy o tej tematyte.Zapraszamy do obejrzenia.Link poniżej.

https://www.e-kolo.pl/telewizja/1549,koscielec---drogowe-plany.html

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA