R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Ruszył punkt masowych szczepień w hali ZSEA

06-05-2021 09:43 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,317 | Komentarzy: 18

Od godziny 8:00 rozpoczęły się masowe szczepienia przeciwko COVID-19 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

O tym, że społeczność naszego powiatu jest zainteresowana szczepieniami, może świadczyć lista chętnych, która zapełniła się w kilka dni. Dziś rozpoczęło się ważne przedsięwzięcie, które przyśpieszy budowanie odporności naszych mieszkańców.

W Punkt Masowych Szczepień zaangażowane jest Starostwo Kolskie, kolski szpital, pracownicy medyczni oraz strażacy. Jednocześnie trzy osoby mogą przechodzić całą "ścieżkę", czyli ankietę, badanie wstępne i finalnie szczepienie. 

Do godziny 15:00 każdego dnia medycy będą szczepić szczepionkami firm: Moderna i Astrazeneca.

Wśród zaszczepionych dzisiejszego dnia byli samorządowcy, którzy przyjęli pierwszą dawkę. 

Organizacja wzorowa, wszystko dobrze wygląda - można się w spokoju, w poczuciu intymności zaszczepić i potem odpocząc w dużej przestrzeni. Nie ma poczucia tłoku. Takie rozwiązanie sprawdziłoby się od początku pandemii. Czuje się dobrze, po pierwszej dawce szczepienia.

- relacjonuje po skorzystaniu z punktu Tomasz Ludwicki, Burmistrz Dąbia 

Mam nadzieję, że ten punkt będzie pracował dopóki będą zainteresowani szczepieniami. Jestem przekonany, że te punkty szczepień powszechnych w ZSEA i szpitalu-  zwiekszą liczbę osób wyszczepionych w powiecie. Ten punkt tygodniowo ma możliwość zaszczepienia ok. 2000 osób a szpital 1250. Wspiera całą akcję również przychodnia Dereń, która szczepi 500 osób tygodniowo.

- o akcji Starosta Kolski, Robert Kropidłowski

Co ważne - pacjent ma możliwość wyboru, którą szczepionką chce się zaszczepić. Dużo większe jest zainteresowanie Moderną i Pfizerem, najmniejsze zainteresowanie jest Astrazenecą. 

Szczepimy od 5 stycznia i do chwili obecnej zaszczepiliśmy ponad 5000 mieszkańców powiatu

- Podkreśla dyrektor szpitala, Iwona Wiśniewska

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (18) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA