R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Osiek Mały: Narodowy Dzień Zwycięstwa 2021

10-05-2021 10:28 | Źródło: Gmina Osiek Mały | Wyświetleń artykułu: 4,742 | Komentarzy: 1

Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce 8 maja. W Polsce był on wcześniej obchodzony 9 maja od 1945 do 2015 jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności – święto państwowe obchodzone 9 maja w byłym bloku wschodnim oraz 8 maja m.in. w Czechach, Francji i Polsce upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie.

Foto:Gmina Osiek Mały
R E K L A M A

Celem upamiętnienia po wsze czasy zwycięstwa Narodu Polskiego i Jego Wielkich Sprzymierzeńców nad najeźdźcą germańskim, demokracji nad hitleryzmem i faszyzmem, wolności i sprawiedliwości nad niewolą i gwałtem – dzień 9 maja, jako dzień zakończenia działań wojennych, stanowić będzie Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności.

Dla upamiętnienia Narodowego Dnia Zwycięstwa, Wójt Gminy Osiek Mały wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i członkiem Rady, złożyli kwiaty i znicze na grobach poległych podczas II Wojny Światowej.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze