Słonecznie -0.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zapomnieli o ograniczeniu prędkości w zabudowanym. Odpoczną od bycia kierowcą

Zapomnieli o ograniczeniu prędkości w zabudowanym. Odpoczną od bycia kierowcą

Autor: KPP Koło 11 Maj 2021
Zapomnieli o ograniczeniu prędkości w zabudowanym. Odpoczną od bycia kierowcą
© redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 0 Czytano:
15,334 razy |

Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także jazda pod wpływem alkoholu. To główne przyczyny wypadków i ludzkich tragedii na drogach. Cały czas to akcentujemy, a jednak nadal bywają osoby, które są przekonane, że ich takie sytuacje nie spotkają.

R E K L A M A
0
Czytano:
15,334 razy
Udostępnij

W miniony weekend na terenie naszego powiatu, policjanci drogówki zatrzymali aż trzy osoby, które w terenie zabudowanym jechały swoimi samochodami ponad 100km/h. To zdecydowanie zbyt szybko, by w przypadku zaistnienia zagrożenia właściwie zareagować i uniknąć niebezpieczeństwa. Teraz przez najbliższe trzy miesiące nie wsiadając za kierownicę będą mieli czas, by zastanowić się czy taka jazda jest opłacalna, a przede wszystkim bezpieczna.

Jeszcze większą głupotą wykazali się dwaj mężczyźni, którzy za kółko wsiedli pod wpływem alkoholu. Ci z kolei na własnej skórze przekonali się, że alkohol jednak zmniejsza koncentrację, ogranicza pole widzenia i powoduje błędną ocenę odległości. Jeden z kierujących podczas manewru cofania uderzył w inny zaparkowany pojazd, drugi zaś uderzył w drzewo. Na szczęście, pomimo skrajnej głupoty, nikt nie odniósł obrażeń. Utrata prawa jazdy, wysokie kary pieniężne i grożąca kara dwóch lat więzienia być może spowoduje bardziej trzeźwe myślenie.

W tych przypadkach, zanim doszło do ludzkiej tragedii, lekceważący przepisy ruchu drogowego zostali zatrzymani przez mundurowych. Ale policjanci nie zawsze są i będą we wszystkich miejscach, gdzie kierowcy jeżdżą bez wyobraźni. Warto zmienić niebezpieczne nawyki, zanim konsekwencje nauczą nas zdroworozsądkowej jazdy. Po raz kolejny mówimy BEZPIECZEŃSTWO NASZE I NASZYCH NAJBLIŻSZYCH W DUŻEJ MIERZE ZALEŻY OD NAS SAMYCH!

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A