R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Zapomnieli o ograniczeniu prędkości w zabudowanym. Odpoczną od bycia kierowcą

11-05-2021 16:06 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 15,002 | Komentarzy: 0

Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także jazda pod wpływem alkoholu. To główne przyczyny wypadków i ludzkich tragedii na drogach. Cały czas to akcentujemy, a jednak nadal bywają osoby, które są przekonane, że ich takie sytuacje nie spotkają.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

W miniony weekend na terenie naszego powiatu, policjanci drogówki zatrzymali aż trzy osoby, które w terenie zabudowanym jechały swoimi samochodami ponad 100km/h. To zdecydowanie zbyt szybko, by w przypadku zaistnienia zagrożenia właściwie zareagować i uniknąć niebezpieczeństwa. Teraz przez najbliższe trzy miesiące nie wsiadając za kierownicę będą mieli czas, by zastanowić się czy taka jazda jest opłacalna, a przede wszystkim bezpieczna.

Jeszcze większą głupotą wykazali się dwaj mężczyźni, którzy za kółko wsiedli pod wpływem alkoholu. Ci z kolei na własnej skórze przekonali się, że alkohol jednak zmniejsza koncentrację, ogranicza pole widzenia i powoduje błędną ocenę odległości. Jeden z kierujących podczas manewru cofania uderzył w inny zaparkowany pojazd, drugi zaś uderzył w drzewo. Na szczęście, pomimo skrajnej głupoty, nikt nie odniósł obrażeń. Utrata prawa jazdy, wysokie kary pieniężne i grożąca kara dwóch lat więzienia być może spowoduje bardziej trzeźwe myślenie.

W tych przypadkach, zanim doszło do ludzkiej tragedii, lekceważący przepisy ruchu drogowego zostali zatrzymani przez mundurowych. Ale policjanci nie zawsze są i będą we wszystkich miejscach, gdzie kierowcy jeżdżą bez wyobraźni. Warto zmienić niebezpieczne nawyki, zanim konsekwencje nauczą nas zdroworozsądkowej jazdy. Po raz kolejny mówimy BEZPIECZEŃSTWO NASZE I NASZYCH NAJBLIŻSZYCH W DUŻEJ MIERZE ZALEŻY OD NAS SAMYCH!

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze