R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

AKTUALIZACJA: Wzrósł bilans zmarłych koni w Turach

10-06-2021 09:27 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 70,617 | Komentarzy: 5

Policja, Straż oraz Powiatowa Inspekcja Weterynarii pracowali w środę w w miejscowości Tury, gdzie padło stado dorosłych koni. Powód nagłej śmierci stada wyjaśnią badania oraz śledztwo policji.

Foto:OSP Trzęśniew
R E K L A M A

AKTUALIZACJA:

14 koni padło w trakcie pobytu na pastwisku, a o życie jednego walczą lekarze weterynarii. Jak do tego doszło? na to pytanie służby poznają odpowiedź dopiero po sekcji zwłok jednego z koni oraz śledztwie policji. Dorosłe zwierzęta zostały wypuszczone na łąkę, gdzie miały również dostęp do wody. Radosław Namyślak, Powiatowy Inspektor Weterynarii wskazuje, że być może to właśnie woda mogła być powodem śmierci pokaźnego stada. 

Na miejscu pracę inspektorów wspomagali strażacy:

Dnia 09 czerwca 2021 r. o godz. 10.19 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole przyjęło zgłoszenie dot. pomocy lekarzowi weterynarii przy chorych koniach. Po dojeździe zastępów Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że na pastwisku w miejscowości Tury znajdowało się 15 sztuk koni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy lekarzom weterynarii. Lekarz weterynarii stwierdził, że 9 sztuk jest martwych, 6 sztuk w stanie agonalnym.

- Rzecznik Prasowy KP PSP Koło

Śmierć stada to dotkliwa tragedia dla właściciela, również finansowa. Sprawę będą badać śledczy Komendy Powiatowej Policji w Kole.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze