(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pieniądze dla kolskich gmin, gdzie funkcjonowały PGRy

Autor: Zbigniew Hoffmann 11 Czerwiec 2021 przeczytasz w ok. 3 min.
Pieniądze dla kolskich gmin, gdzie funkcjonowały PGRy
© archiwum e-kolo.pl
(1) | Czytano:
5,189 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Do samorządów z Wielkopolski Wschodniej trafi 7 950 000 zł. Dzisiaj Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie kolejnego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w zakresie wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y.

R E K L A M A
1
Czytano:
5,189 razy
Udostępnij

To pierwszy taki program wprost skierowany do terenów popegeerowskich i ich mieszkańców. Z inicjatywy MSWiA, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, początkowo została wydzielona kwota 250 mln zł przeznaczona dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y. W wyniku poczynionych oszczędności - decyzją premiera - kwota została zwiększona do 340 mln zł. W trakcie naboru od 4 stycznia do 12 lutego gminy złożyły ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę ponad 5 mld zł. To pokazuje, że zainteresowanie programem było bardzo duże.

W Wielkopolsce Wschodniej zostanie zrealizowanych 17 zadań. Warto podkreślić, że największe wsparcie w całej Wielkopolsce (wysokości 1 200 000 zł) otrzymała gmina Grodziec.

Wsparcie dla gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych to impuls do realizacji inwestycji pierwszej potrzeby. Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości dążymy do zrównoważonego rozwoju każdego regionu Polski. Chcemy aby mieszkańcy uzyskali to na co czekają i zasługują. Sprawne i konsekwentne działania m.in. wsparcie gmin, które ucierpiały w wyniku zaniedbań po likwidacji państwowych gospodarstw rolnych to odpowiedź na te potrzeby. Program jest impulsem rozwojowym, który umożliwi realizację wielu potrzebnych i długo wyczekiwanych inwestycji w naszym regionie.

Kłodawa (powiat kolski) – 600 000 zł

Przedmiotem inwestycji jest budowa świetlicy wiejskiej w m.Rycerzew, spełniającej rolę wiejskiego centrum kultury dla kompleksu miejscowości położonych wokół tej wsi, z uwagi na brak w sołectwach sąsiednich takiego obiektu. Przewiduje się budowę świetlicy parterowej metodą tradycyjną, wraz zapleczem kuchennym, pozwalającym na wykorzystanie spożywania posiłków dostarczanych przez miejscowe firmy cateringowe. Zakres robót obejmuje również budowę przyłączy i utwardzenie terenu kostką betonową.

Osiek Mały (powiat kolski) – 500 000 zł

BUDOWA OŚWIETLENIA DROGOWEGO NA DZIAŁKACH NR 274/1, 257, 105,103,5,328/1,323,23/ 1,64,339/1,83/1,87/3,281,78/30,85/1, 319/3,319/2, 319/1, 70/5, 81/7, 81/21, 78/17 W DĘBACH SZLACHECKICH I NR 2 W BORECZNI MAŁEJ

Chodów (powiat kolski) – 400 000 zł

Przebudowa i budowa dróg w miejscowości Chodów. Realizacja inwestycji zakłada przebudowę istniejących dróg asfaltowych wraz z chodnikami, a także budowę drogi (zmiana nawierzchni z gruntowej na asfaltową) wraz z chodnikiem. Po realizacji inwestycji sporządzony zostanie projekt stałej organizacji ruchu w Chodowie, aby zapewnić poprawę warunków bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, również pieszych. Planowana inwestycja oraz wprowadzenie m.in. ograniczenie prędkości poruszających się pojazdów poprawi warunki bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły podstawowej

Zbigniew Hoffmann
Poseł na Sejm RP
Sekretarz Stanu
Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Ja · 12 Czerwiec 2021
A te pieniądze co obiecał premier przed wyborami to już dotarły do Koła, czy cały czas idą, bo nie śledzę tego na bieżąco ?
Biblioteka
1 godzinę temu 200

"Od Wisławy do Melchiora"

Biblioteka
Zielona Planeta - konkurs recytatorski
1 godzinę temu 175

Zielona Planeta - konkurs recytatorski

Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
23 godziny temu 752

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
2 dni temu 12,389 15

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,658 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
4 dni temu 108,009

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

1 godzinę temu 200
23 godziny temu 752
R E K L A M A