R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Pieniądze dla kolskich gmin, gdzie funkcjonowały PGRy

11-06-2021 14:13 | Źródło: Zbigniew Hoffmann | Wyświetleń artykułu: 3,857 | Komentarzy: 1

Do samorządów z Wielkopolski Wschodniej trafi 7 950 000 zł. Dzisiaj Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie kolejnego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w zakresie wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

To pierwszy taki program wprost skierowany do terenów popegeerowskich i ich mieszkańców. Z inicjatywy MSWiA, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, początkowo została wydzielona kwota 250 mln zł przeznaczona dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y. W wyniku poczynionych oszczędności - decyzją premiera - kwota została zwiększona do 340 mln zł. W trakcie naboru od 4 stycznia do 12 lutego gminy złożyły ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę ponad 5 mld zł. To pokazuje, że zainteresowanie programem było bardzo duże.

W Wielkopolsce Wschodniej zostanie zrealizowanych 17 zadań. Warto podkreślić, że największe wsparcie w całej Wielkopolsce (wysokości 1 200 000 zł) otrzymała gmina Grodziec.

Wsparcie dla gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych to impuls do realizacji inwestycji pierwszej potrzeby. Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości dążymy do zrównoważonego rozwoju każdego regionu Polski. Chcemy aby mieszkańcy uzyskali to na co czekają i zasługują. Sprawne i konsekwentne działania m.in. wsparcie gmin, które ucierpiały w wyniku zaniedbań po likwidacji państwowych gospodarstw rolnych to odpowiedź na te potrzeby. Program jest impulsem rozwojowym, który umożliwi realizację wielu potrzebnych i długo wyczekiwanych inwestycji w naszym regionie.

Kłodawa (powiat kolski) – 600 000 zł

Przedmiotem inwestycji jest budowa świetlicy wiejskiej w m.Rycerzew, spełniającej rolę wiejskiego centrum kultury dla kompleksu miejscowości położonych wokół tej wsi, z uwagi na brak w sołectwach sąsiednich takiego obiektu. Przewiduje się budowę świetlicy parterowej metodą tradycyjną, wraz zapleczem kuchennym, pozwalającym na wykorzystanie spożywania posiłków dostarczanych przez miejscowe firmy cateringowe. Zakres robót obejmuje również budowę przyłączy i utwardzenie terenu kostką betonową.

Osiek Mały (powiat kolski) – 500 000 zł

BUDOWA OŚWIETLENIA DROGOWEGO NA DZIAŁKACH NR 274/1, 257, 105,103,5,328/1,323,23/ 1,64,339/1,83/1,87/3,281,78/30,85/1, 319/3,319/2, 319/1, 70/5, 81/7, 81/21, 78/17 W DĘBACH SZLACHECKICH I NR 2 W BORECZNI MAŁEJ

Chodów (powiat kolski) – 400 000 zł

Przebudowa i budowa dróg w miejscowości Chodów. Realizacja inwestycji zakłada przebudowę istniejących dróg asfaltowych wraz z chodnikami, a także budowę drogi (zmiana nawierzchni z gruntowej na asfaltową) wraz z chodnikiem. Po realizacji inwestycji sporządzony zostanie projekt stałej organizacji ruchu w Chodowie, aby zapewnić poprawę warunków bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, również pieszych. Planowana inwestycja oraz wprowadzenie m.in. ograniczenie prędkości poruszających się pojazdów poprawi warunki bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły podstawowej

Zbigniew Hoffmann
Poseł na Sejm RP
Sekretarz Stanu
Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA