R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Kolski Sanepid kontrolował parki miejskie. Stwierdził nieprawidłowości

22-06-2021 10:40 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,768 | Komentarzy: 13

W ostatnich dniach dużo się mówi, czyta o czystości miasta Koła. Czytelnicy wskazują na parki, jako miejsca, którym powinno się zwrócić uwagę.

Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Dotarliśmy do informacji o kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która wezwała Urząd Miejski w Kole do ustosunkowania się o stwierdzonych podczas kontroli nieprawidłowości ujętych w treści protokołu.

Ankieta czytelników daje do myślenia

Na naszym profilu facebookowym kilka dni temu zapytaliśmy czytelników "Czy Waszym zdaniem Koło jest miastem czystym, schludnym i zadbanym? Pytamy w związku z wieloma głosami naszych czytelników związanymi z ich najbliższym otoczeniem. Wynik ankiety zostanie wykorzystany do artykułu na naszym portalu. Zapraszamy do głosowania". W głosowaniu do tej pory wzięło udział ponad 3 100 osób. Poniżej prezentujemy wyniki ankiety.

19% -Tak
81% -Nie
 

Kontrola parków

Skierowaliśmy zapytanie do stacji sanitarnej o wspomniane kontrole parków miejskich. Oto odpowiedź:

Każdego roku w sezonie wiosenno-letnim na terenie powiatu kolskiego kontrolowane są m. in. obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe pod kątem stanu sanitarno-technicznego. Zgodnie z opracowanym i zatwierdzonym na 2021r. harmonogramem kontroli, na miesiąc czerwiec została zaplanowana kontrola czterech parków miejskich w Kole tj. parku 600-lecia w Kole położonego wzdłuż wału opasowego rzeki Warty od ul. Zielonej aż do ul. Sportowej  i stadionu miejskiego; parku im. Stanisława Moniuszki, którego teren wyznaczają ulice: Sienkiewicza, 3 Maja, Konarskiego oraz teren Szkoły Podstawowej nr 1; parku przy ul. Juliusza Słowackiego ciągnącego się wzdłuż trasy zalewowej doliny Warty oraz parku – lasku komunalnego przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego.

Kontrola ww. parków odbyła się w dniach 10-11 czerwca 2021r. Podczas kontroli dokonano oceny stanu utrzymania terenów zielonych, stanu sanitarno-technicznego chodników i alejek,  stanu sanitarno-technicznego urządzeń zabawowych i urządzeń siłowni zewnętrznych oraz  ławek i koszy na odpady komunalne pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego osób przebywających na terenach parkowych i korzystających z małej infrastruktury. Sporządzono protokół z kontroli sanitarnej. Zobowiązano Gminę Miejską Koło – właściciela obiektów  do ustosunkowania się do stwierdzonych podczas kontroli nieprawidłowości ujętych w treści protokołu, po czym zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

- Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole mgr inż. Ewa Woźniak

Od kilku dni temat "czystości" jest również jednym z najważniejszych na tapecie Burmistrza Miasta Koła, który publikuje na swoim profilu facebookowym zdjęcia zaśmieconych okolic koszy na odpady.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (13) Pokaż komentarze