(36)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Mgła 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Absolutorium dla Burmistrza Koła. Czemu 7 radnych głosowało przeciw?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 28 Czerwiec 2021 przeczytasz w ok. 3 min.
Absolutorium dla Burmistrza Koła. Czemu 7 radnych głosowało przeciw?
©
(36) | Czytano:
15,554 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Dość długo trwała ostatnia Sesja Rady Miejskiej w Kole, w trakcie której radni wysłuchali Raport o stanie Gminy Miejskiej Koło za 2020 rok - przedstawiony przez Burmistrza Miasta Koła, Krzysztofa Witkowskiego.

R E K L A M A
36
Czytano:
15,554 razy
Udostępnij

Zanim doszło do głosowania, radni rozpoczęli dyskusję w punkcie "Debata nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Koło za 2020 rok". To właśnie ten moment wygenerował najwięcej czasu sesyjnego. Burmistrz wysłuchał wielu zarzutów wobec działalności Urzędu Miejskiego za rok 2020. Najczęściej z prawa głosu korzystali: Halina Musiałek, Artur Szafrański, Jarosław Tomczyk, Adrian Król, Grzegorz Gibaszek, Marcin Janiak.

Częścią "zarzutów" radnych były tematy: porządku w mieście, zasobów komunalnych, dostępności Burmistrza dla mieszkańców, i inne. Do większości odniósł się sam Burmistrz Koła, co możemy obejrzeć w transmisji. W dyskusji pojawiły się również głosy, które wspierały działania Krzysztofa Witkowskiego, chociażby wypowiedzi radni: Ewa Baryła, Teresa Brzoska, Adrian Król, Mariusz Hanefeld. W głosowaniu nad udzieleniem wotum zaufania dla Burmistrza Koła głosowało 19 radnych: 12 za, 7 przeciw (Ewa Lewicka, Halina Musiałek, Marcin Janiak, Grzegorz Gibaszek, Maria Sokołowska, Jarosław Tomczyk, Artur Szafrański. Z uwagi na błąd techniczny, zweryfikowano po głosowaniu liczbę głosów na "nie".

Burmistrz zapraszał wszystkich radnych do współpracy podtrzymując deklaracje o pozytywnym nastawieniu do każdego radnego, przekazał , że z każdym spotka się, by rozmawiać o przyszłości miasta.

Zapytaliśmy tych, którzy nie podnieśli dłoni za wotum, dlaczego podjęli taką a nie inną decyzję.

W odpowiedzi otrzymaliśmy listę punktów na "Nie":

 • NIE dla brudnego miasta
 • NIE dla horrendalnych zarobków prezesów spółek (17,5 tys. zł!!!)
 • NIE dla oddania Marszałkowi Województwa Wlkp. 1,2 mln zł dotacji dla promocji gospodarczej
 • NIE dla braku szacunku i współpracy z radnymi NIE dla bardzo niskiej dotacji dla MDK uniemożliwiającej rozwój i zarabianie pieniędzy
 • NIE dla braku pomysłów na zatrzymanie młodych ludzi w Kole
 • NIE dla braku pomysłu na walkę ze spadkiem populacji miasta Koła
 • NIE dla apeli Burmistrza na Facebooku
 • NIE dla zadłużania miasta
 • NIE dla niedostępnego urzędu
 • NIE dla braku dbałości o przedszkolne place zabaw, które są przestarzałe i nieatrakcyjne
 • NIE dla braku funduszy na remonty zasobów komunalnych
 • NIE dla kancelarii prawnych z innych miast
 • NIE dla wybiórczego traktowania pism i wniosków mieszkańców naszego miasta
 • NIE dla braku promocji miasta
 • NIE dla braku rozbudowy monitoringu miejskiego
 • NIE dla braku wsparcia uzdolnionej młodzieży
 • NIE dla niezabieraniu odpadów wielkogabarytowych
 • NIE dla braku współpracy ze Starostą
 • NIE dla działań sprzecznych z wizją strategii rozwoju miasta
 • NIE dla braku czystości i zieleni w mieście
 • NIE dla doprowadzania kamienic do ruiny
 • NIE dla pustostanów które czekają na remont i zasiedlenia
 • NIE dla braku miejsc do spędzania czasu wolnego dla młodzieży
 • NIE dla braku jasnego programu wspierania małych przedsiębiorstw
 • NIE dla promocji własnej osoby Burmistrza (broszury wydawane nakładem miasta są autorstwa p. Witkowskiego)
 • NIE dla braku realizacji wniosków i postulatów zgłaszanych przez radnych nie będących w Klubie burmistrza
 • NIE dla braku pomocy mieszkańcom mieszkań komunalnych
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (36)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
czytelnik · 28 Czerwiec 2021
To są dwa najciekawsze punkty winy burmistrza: "NIE dla braku pomysłów na zatrzymanie młodych ludzi w Kole. NIE dla braku pomysłu na walkę ze spadkiem populacji miasta Koła. Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać?
Jakub · 30 Lipiec 2021
Spójrzcie na ul. 3Maja, Skłodowskiej, Buczka, Konarskiego to są ulicę które "witają" przyjeżdżających, cóż to za wstyd. Prowincja, prowincjusze zawiadują miasteczkiem i stąd to średniowiecze.
Jakub · 30 Lipiec 2021
Spójrzcie na ul. 3Maja, Skłodowskiej, Buczka, Konarskiego to są ulicę które "witają" przyjeżdżających, cóż to za wstyd. Prowincja, prowincjusze zawiadują miasteczkiem i stąd to średni
Nowy klub - Nie bo nie. · 30 Czerwiec 2021
Widzę, że powstał nowy klub radnych NIE DLA KOŁA. Nic nie robię i będę krytykował. Kto z tych radnych "nowego klubu" wcześniej się zaangażował się w projekt związany z promocją miasta? no kto ??? Tylko jątrzyć i kłócić potrafią.
niko · 01 Lipiec 2021
wstydzą się swojej partii i p osła ze wsi? przecież wszyscy wiedzą że są pisiorami.
wyborca · 29 Czerwiec 2021
Zwrot dotacji bez konkretnego powodu jest działaniem na niekorzyść miasta!!!! Założyć udającemu burmistrzowanie sprawę do sądu i niech oddaje kasę ze swoich poborów .Burmistrz Maciaszek wg. sadu ,źle zwolnił niektórych pracowników i musi oddać finansowe szkody. To co czerwony inny -karma wraca. Witkowski...oddaj kasę!!!!!
kik · 30 Czerwiec 2021
Jak można było pic wódę na libacji, to sąd na pewno uzna, ze nie było prawnej pandemii i można było robić promocje miasta. Rezygnacja z dotacji będzie działaniem na niekorzyść miasta.
kolanin · 29 Czerwiec 2021
To już sad rozstrzygnie.Pieniadze musi oddać,
hmm · 29 Czerwiec 2021
a nie mozna bylo np. napisac wniosek do marszalka o wydluzenie ze wzgledu na pandemie rozliczenia dotacji? Oni chyba tez rozumieja, ze pandemia i moze poszliby na reke. pytanie czy takowe proby zostaly podjete czy odrazu zrezygnowano
krpsp · 29 Czerwiec 2021
W jaki sposób miasto miało w ub. r. zrealizować tę dotację w warunkach lockdownu? Przecież to było niemożliwe - targi, wystawy, imprezy były przecież poodwoływane. To burmistrz jest też winny, że była epidemia? Ludzie opanujcie się.
zobacz to · 29 Czerwiec 2021
to link do nagranai, kiedy to przybyl do miasta Marszalek woj. Wielkopolskiego i uroczyscie podpisywano umowe na dotacje, ktora miala byc wielkim sukcesem miasta https://www.e-kolo.pl/wiadomosci,15053,promocja-z-prawdziwego-zdarzenia-dofinansowanie-podpisane
kol · 29 Czerwiec 2021
Gdzie sa pieniadze z dotacji na "zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejską Koło”. to grubo ponad milion zł.????
czytelnik · 29 Czerwiec 2021
Może ktoś wreszcie napisze, co to za dotacja, czego dotyczyła, czy pieniądze wpłynęły i zostały zwrócone, czy też zrezygnowano z dotacji. Jeśli tak było, to jaki był powód rezygnacji? Nikt nic nie wie, nikt nic merytorycznie nie napisze a temat wybrzmiewa w lokalnych mediach, ale bez konkretów!
ora · 29 Czerwiec 2021
Myśleli, że będą nim kręcili tak jak Maciaszkiem i się pomylili i teraz wylewają swoje żale. Dobrze, że większość radnych jest obiektywna. Nie ze wszystkim można się z obecnym burmistrzem zgadzać, ale jedno trzeba mu przyznać, że ma swoje zdanie i to jest najważniejsze na tej funkcji. A zupełnie kompromitujący jest zarzut, że wydaje publikacje promujące miasto. Do tej pory nie było niczego, dosłownie niczego co promowałoby historię i zabytki Koła. Już samo to dyskwalifikuje przeciwników burmistrza.
ora · 29 Czerwiec 2021
Właśnie wielki człowieczku z biblioteką publikacji o Kole są one dostępne dzięki temu, że miasto wreszcie zaczęło je wydawać. Książki trzeba też czytać a nie tylko stawiać je na półki, ale dla niektórych to zbyt wielkie zadanie.
nik · 29 Czerwiec 2021
Kup widokówki za publiczne pieniądze, wydaj z nimi książkę za publiczne pieniądze, dodaj swoje zdjęcie i podpisz się jako autor. Geniusz automarketingu.
Jurek z Naiboi · 29 Czerwiec 2021
Ależ one są dostępne dla turystów mały człowieczku. I nie wprowadzaj w błąd nikogo.
ora · 29 Czerwiec 2021
Nie chodzi o to żebyś ty miał je w domu, tylko o to żeby były na bieżąco dostępne dla turystów, mieszkańców itp.
Jurek z Naiboi · 29 Czerwiec 2021
Oj, ktoś tu pracy domowej nie odrobił. To ja mam w domu kilka pozycji i to nie tylko naukowych promujących zarówno nasze miasto jak i jego historię. Nawiązując jednak do tematu to podpisuję się pod większością, znaczną większością uwag radnych! Tak trzymać! Koło znów będzie uśmiechnięte! Musimy tylko dobrze zagłosować!
Kok · 29 Czerwiec 2021
Brawo burmistrz pisory to wasza koncowka w kole i w polsce niedlugo czas na zmiane emeryta w powiecie i zmiane maszynki do glosowania kaczora
Brawo - NIE DLA PIS-u · 28 Czerwiec 2021
NIE DLA PIS-u w KOLE. . ALE DWÓJCE RADNYCH co to zmienili barwy na PiS to się dziwię. Na co liczą???
Gość · 28 Czerwiec 2021
Dla mnie najlepszy jest zarzut, że burmistrz pisze foldery promujące miasto haha. To chyba lepiej, że robi to bezpłatnie niż miasto miałoby komuś płacić. No i zna się na rzeczy i na historii miasta.
rufus · 29 Czerwiec 2021
Czy wy czytać nie umiecie????? Piszą wyraźnie: nie dla promocji WŁASNEJ OSOBY burmistrza...
czytelnik · 28 Czerwiec 2021
Przypuszczam, że nikt z podpisujących się pod tą bzd.urą nigdy nic ciekawego dotyczącego miasta nie napisał i nie opublikował. Chyba raczej nie z braku umiejętności pisania, a braku wiedzy czy chęci do robienia czegokolwiek za free!
czytelnik · 28 Czerwiec 2021
Tych na "NIE" zupełnie to nie obchodzi. Oni musieli w jakiś sposób (racjonalny lub nie) uzasadnić swoje stanowisko.
Sympatyk PiSu · 28 Czerwiec 2021
Argumenty na NIE naciągane i tworzone na siłę. Kamoania wyborcza radnych kojarzonych z Zjednoczoną Prawicą rozpoczętą.
Ala · 28 Czerwiec 2021
NIE dla braku pomysłów na zatrzymanie młodych w Kole.
gość · 28 Czerwiec 2021
"NIE dla braku pomysłów na zatrzymanie młodych w Kole." Ciekawe, jaki na to pomysł mają radni głosujący przeciw udzieleniu absolutorium????
Adik · 28 Czerwiec 2021
Brawo dla e kolo za artykuł! TAK dla referendum!
niko · 28 Czerwiec 2021
kto podniósł rękę za? a kto z nich albo z ich rodzin pracują w spółkach miasta? oto jest odpowiedz.
Gość · 28 Czerwiec 2021
A może redaktor napisze dlaczego 12 głosów była "za"???
odp · 28 Czerwiec 2021
ale podczas sesji za duzo glosu nie zabierali
Anna Ziółkowska · 28 Czerwiec 2021
A co z kotami których jest plaga może by tak jak w gminach Kościelec Sompolno Konin Kłodawie zranić porządek
ulica Buczka · 28 Czerwiec 2021
A zamiast fontanny planowanej może lepiej wpierw dziury załatać np. na ulicy Buczka, albo poprawić skrzyżowanie Kraszewskiego Buczka - po każdym deszczu robi się tam jeziorko. Radny z ulicy Kraszewskiego, radny z ulicy Fleszarowej.... nie widzicie tego ? Ulica Żeromskiego, 3 Maja, ulica Konopnickiej, boisko/plac zabaw na Buczka/Skłodowskiej ??? siatki w bramkach już odpadają, są problemy żeby trawę skosić ??? a Wy fontanny będziecie montować ???
czytelnik · 28 Czerwiec 2021
To są dwa najciekawsze punkty winy burmistrza: "NIE dla braku pomysłów na zatrzymanie młodych ludzi w Kole. NIE dla braku pomysłu na walkę ze spadkiem populacji miasta Koła. Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać?
czytelnik · 28 Czerwiec 2021
Jedynym sposobem na wzrost populacji jest EFEKTYWNY wzrost kopulacji. Czy i jaki powinien mieć burmistrz w tym swój udział? Może radni na to odpowiedzą i w jakiś sposób to uzasadnią?
XYZ · 28 Czerwiec 2021
No tutaj to akurat choćbyś Tuska wybrał na burmistrza to nic nie zrobi. Słowo klucz !!! Zarobki, dominanta dochodów. Nędza, ile ? 2300,00 na rękę ? 2500,00 ? Dramat !!!
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
16 godziny temu 414

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,298 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,614 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,776

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,248

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

16 godziny temu 414
R E K L A M A