R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zdrowie i uroda

IMGW: pierwsza połowa tygodnia bardzo ciepła; druga zdecydowanie chłodniejsza

28-06-2021 16:54 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 2,337 | Komentarzy: 1

Rozpoczynający się tydzień przyniesie dość zmienną pogodę - podał w poniedziałek IMGW. "Pierwsza połowa tygodnia będzie bardzo ciepła, a miejscami nawet upalna. W drugiej połowie będzie już zdecydowanie chłodniej" - informują synoptycy. "Od środy miejscami będzie deszczowo i burzowo" - dodają.

Foto:PAP
R E K L A M A

Jak dodają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burzom okresami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, a także silny, porywisty wiatr.

W poniedziałek zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane. Nieco więcej chmur może pojawić się zwłaszcza na wschodzie kraju oraz w Tatrach, gdzie miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a nawet burze. Będzie także ciepło, od 23 st. C do 29 st. C, jedynie nad morzem będzie nieco chłodniej, od 20 st. C do 23 st. C. W czasie burz wiatr może osiągać w porywach do 65 km/h.

We wtorek na niebie również dominować będzie słońce. Większe zachmurzenie pojawi się jedynie na południu Polski oraz okresami na zachodzie i Suwalszczyźnie. Na południu prognozowane są przelotne opady deszczu i gwałtowne burze z ulewnym deszczem i wiatrem osiągającym w porywach nawet do 80 km/h. Na zachodzie zrobi się upalnie. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazywać będą od 25 st. C na północnym wschodzie do 31 st. C na zachodzie. Wytchnienia od upału można szukać nad morzem, gdzie maksymalnie będzie od 22 st. C do 27 st. C.

W środę Polska będzie już podzielona. Najładniejsza pogoda będzie w północno-wschodniej połowie Polski. Na pozostałym obszarze zachmurzenie w ciągu dnia wzrastać będzie do dużego i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, na południu oraz zachodzie miejscami gwałtowne, z ulewnym deszczem i wiatrem w porywach do około 70 km/h. Wciąż będzie gorąco, od 27 st. C do 30 st. C, jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22 st. C do 26 st. C.

Od czwartku do niedzieli na niebie pojawiać się będzie zdecydowanie więcej chmur, zwłaszcza na południu kraju. W całej Polsce miejscami występować będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne. Będzie zdecydowanie chłodniej, na ogół od 18 st. C do 25 st. C, jedynie w czwartek w centrum i na północnym wschodzie będzie nawet do 29 st. C. W obszarach podgórskich od czwartku do niedzieli temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale pomiędzy 16 st. C a 19 st. C. W czasie burz wiatr będzie porywisty.

(PAP)

Autor: Daria Kania

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze