R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Ulica L. Staffa oficjalnie oddana do użytku

01-07-2021 13:18 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 18,243 | Komentarzy: 7

Budowa nawierzchni drogi i budowa kanalizacji deszczowej ulicy L. Staffa w m. Koło zakończona. Droga oficjalnie oddana do użytku.

Foto:UM Koło
R E K L A M A

Wczoraj Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski w towarzystwie wykonawcy, przedstawicieli urzędu i radnych miejskich oraz posła Leszka Galemby oficjalnie dokonał otwarcia drogi. Inwestycja kosztowała 1.590.555,00 zł i otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 721.607,87 zł.

Zadanie inwestycyjne polegało na budowie kanalizacji deszczowej, chodników obustronnych, jezdni i zatok postojowych na odcinku ponad 400 m. Wybudowana ulica L. Staffa jest główną drogą dojazdową do istniejącego osiedla mieszkaniowego z zabudową jednorodzinną, wolnostojącą i szeregową, do obiektów handlowych, przychodni lekarskich oraz do kościoła. Budowa kanalizacji deszczowej pozwala skutecznie odprowadzić wody deszczowe z nawierzchni. Wykonane zadanie pozwoliło zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców tej okolicy, ale inwestycja przynosi korzyści wszystkim mieszkańcom. Ulica L. Staffa pełni także alternatywny dojazd z głównej ulicy powiatowej H. Sienkiewicza pośrednio przez ul. Zapolskiej do drogi wojewódzkiej ul. Dąbskiej pełniącej rolę głównej drogi wylotowej z Koła.

W planach włodarza są kolejne inwestycje drogowe.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze