R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Niezapomniane warsztaty! Strażacy w PiMBP w Kole...

07-07-2021 16:15 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,406 | Komentarzy: 0

To było niezapomniane spotkanie. Najmłodsi czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole gościli st. sekc. Karola Łukaskiego, kapt. Sebastiana Świątka, mł. ogn. Rafała Marciniaka, st. str. Pawła Filipczaka, str. Mateusza Drążkowskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Foto:PiMBP w Kole | Dzieci i strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kole
R E K L A M A

Strażacy przeprowadzili dla dzieci warsztaty szkoleniowe z wykorzystaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego – zaprezentowali zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w domu. Omówili sposoby zapobiegania zagrożeniom.

Przypomnieli również: numery telefonów alarmowych, zasady zgłaszania pod numer alarmowy oraz jak zachować się podczas pożaru.

Poinformowali o korzyściach, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Przypomnieli o obowiązku okresowego dokonywania przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzenia instalacji wentylacyjnych.

Zapoznali dzieci z kampanią społeczną „Zamknij Zanim Zaśniesz”. Zachęcali uczestników spotkania do zamykania drzwi do sypialni (to o co najmniej kilkanaście minut wydłuża czas, w którym w momencie pożaru utrzymają się warunki do przeżycia, jest to też bezcenny czas dla strażaków na ratowanie życia ludzkiego).

Na koniec zapoznali dzieci z pracą strażaka, zaprezentowali i omówili sprzęt ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu wozu bojowego.

Dzieci w zachwycie! W pracy plastycznej, która dotyczyła najwspanialszej chwili jakiej kiedykolwiek doświadczyły… namalowały dzisiejsze spotkanie ze strażakami. To o czymś świadczy.

Niezmiennie, i to już od wielu lat, strażacy, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, zajmują pierwsze miejsce na podium wśród zawodów, które budzą nasze największe zaufanie.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze