Lekki deszcz 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Badanie: 39 proc. Polaków w wakacje chce podróżować po kraju

Autor: PAP 19 Lipiec 2021 przeczytasz w ok. 3 min.
Badanie: 39 proc. Polaków w wakacje chce podróżować po kraju
© PAP
(0) | Czytano:
1,761 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

39 proc. badanych podczas wakacji będzie podróżować po kraju, 11 proc. spędzi czas wolny za granicą - wynika z badania "Wynajem krótkoterminowy w oczach Polaków". Co trzeci respondent rozważa wyjazd na urlop wynajętym samochodem.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,761 razy
Udostępnij

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) 39 proc. badanych podczas wakacji będzie podróżować po kraju, a 11 proc. za granicą, zaś 15 proc. deklaruje, że planuje zarówno podróże po Polsce, jak i wyjazd zagraniczny. Co trzeci respondent spośród osób, które planują wyjazd wakacyjny w tym roku, myśli o wynajmie auta z wypożyczalni.

Największy odsetek respondentów deklaruje, że szukałoby informacji na temat wynajmu krótkoterminowego samochodów w internecie (50 proc.) i bezpośrednio na stronach konkretnych wypożyczalni (41 proc.). Rodziny lub znajomych zapytałoby 24 proc. respondentów, a 21 proc. z nich zajrzałoby również na stronę internetową organizacji zrzeszającej firmy oferujące wynajem krótkoterminowy. Media społecznościowe okazały się wiarygodnym źródłem dla 19 proc. badanych.

Z badania PZWLP wynika, że spośród Polaków, którzy planują wyjazd wakacyjny w tym roku, 30 proc. rozważa wyjazd na wakacje wynajętym w wypożyczalni samochodem, a 25 proc. jeszcze nie podjęło decyzji na ten temat. Głównym powodem, dla którego badani wynajęliby samochód na wakacje, jest wygoda (61 proc. badanych); pełne ubezpieczenie pojazdu i gwarancja stałych kosztów (44 proc.); niezależność związana z wyborem takiego środka transportu (41 proc.). Badani wśród zalet wymieniali też sprawdzony i niezawodny samochód (38 proc.) i zabezpieczenie wszystkich kwestii technicznych (36 proc.). Respondenci wskazali też na bezpieczeństwo – szczególnie związane z COVID-19 (31 proc.) oraz obawy związane z korzystaniem z masowych środków transportu (23 proc.).

Jak zwrócono uwagę w poniedziałkowej informacji PZWLP, przed zaplanowaniem wyjazdu należy pamiętać o potrzebnych formalnościach związanych z wypożyczeniem samochodu, m.in. skonsultowaniu z podmiotem wypożyczającym takich kwestii, jak wyższy od standardowego limit kilometrów. Wyjeżdżając poza granice państwa, należy też posiadać oryginał dowodu rejestracyjnego, a w przypadku wyjazd poza UE trzeba pamiętać o zielonej karcie do ubezpieczenia. "Wypełnienie powyższych formalności daje użytkownikowi pewność, że będzie mógł liczyć na wsparcie firmy wypożyczającej również poza granicami kraju i otrzymać odpowiednią pomoc w przypadku ewentualnej naprawy czy kradzieży" - zaznaczono.

Według badania respondenci jako zalety najmu krótkoterminowego aut z wypożyczalni wskazali: proste formalności (38 proc.), jasne zasady wynajmu i możliwość wypożyczenia dokładnie takiego samochodu, jaki jest akurat potrzebny. Co piąty respondent wskazywał, że korzyścią z wynajmu krótkoterminowego jest pewność, że samochód został odpowiednio zdezynfekowany.

"Renomowane wypożyczalnie, w tym te zrzeszone w PZWLP, zawsze oferują wynajem na jasnych zasadach. Cena jest znana z góry, a wynajmujący mają pewność, że poza zwrotną kaucją nie zostaną im naliczone żadne dodatkowe opłaty za wynajem" - wskazał cytowany w informacji Paweł Piórkowski z zarządu PZWLP.

Badanie wykonane przez SW Research odbyło się 18-24 maja na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających prawo jazdy.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to organizacja skupiająca 17 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku flotowym.

(PAP)

autorka: Magdalena Jarco

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP
54 minuty temu 164

Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP

Gmina Kościelec
Srebrny i brązowy medal zawodników UKS Kościelec w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski w Szachach
1 godzinę temu 102

Srebrny i brązowy medal zawodników UKS Kościelec w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski w Szachach

Powiat Kolski
21 kwietnia: Druga tura wyborów samorządowych w trzech gminach Powiatu Kolskiego
2 godziny temu 462

21 kwietnia: Druga tura wyborów samorządowych w trzech gminach Powiatu Kolskiego

Wypadki
Autostrada A2: kierowca zjechał do rowu - konieczna hospitalizacja
2 godziny temu 5,718

Autostrada A2: kierowca zjechał do rowu - konieczna hospitalizacja

Inne
Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Trzebnicy
2 godziny temu 240

Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Trzebnicy

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [07-04 - 14-04-2024]
23 godziny temu 8,885

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [07-04 - 14-04-2024]

14 minuty temu 80
R E K L A M A