R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Ciało poszukiwanego w rzece mężczyzny odnalezione!

23-07-2021 10:35 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 72,681 | Komentarzy: 3

W dniu dzisiejszym w trakcie prowadzonych poszukiwań odnaleziono zwłoki 20-letniego mieszkańca Gozdowa, który we wtorek kąpał się w rzece Warcie i nie wyszedł z niej na brzeg.
Foto:czytelnik
R E K L A M A

Zwłoki decyzją Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kole zostały zabezpieczone do dalszych czynności, które pozwolą na ustalenie przyczyny zgonu. Dziękujemy wszystkim jednostkom Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, funkcjonariuszom Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, operatorom drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu a także ochotnikom biorącym udział w poszukiwaniach mężczyzny.

Relacja strażaków

20 lipca o godzinie 17:59 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w rzece Warcie w miejscowości Gozdów gm. Kościelec. Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Koło, SGRWN z Konina oraz zastępy z  OSP Ruszków I, OSP Trzęśniew oraz OSP Straszków. KDR ustalił, że na brzegu rzeki Warty znajduje się osoba zgłaszająca oraz 3 młodych chłopaków. Świadkowie wskazali miejsce, z którego nie wyszedł 20 -latek. Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Ratownicy zwodowali łódź i przeszukiwali z łodzi teren brzegowy oraz linię brzegową. Następnie zadysponowano ponton z OSP Brdów  i dalej przeszukiwano teren rzeki z łodzi i pontonu. Łącznie przeszukano rzekę na powierzchni ok. 400 000 m2. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sonary z SGRW-N Poznań oraz OSP Mosina w celu przeszukania koryta rzeki. Na miejsce zdarzenia przybył także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kole, który podtrzymał wcześniejsze decyzje KDR-a i nadzorował prowadzone działania. Do momentu zakończenia działań  mężczyzna nie został odnaleziony. Dalsze poszukiwanie kontynuowano w daniach 21-23 lipca. 23 lipca o godzinie 9:46 druhowie z OSP Mosina znaleźli osobę poszukiwaną w rzece Warcie przy trzcinie ok. 1,5 km od miejsca utonięcia. Rodzina w asyście Policji zidentyfikowała ciało 20-latka. Działania zakończono.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA