R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Bogactwo dźwięków w PiMBP w Kole

26-07-2021 16:21 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,303 | Komentarzy: 0

"Wakacje z Hedwigą" to zajęcia, które organizuje dla najmłodszych mieszkańców miasta - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole (Hedwiga to tytułowa i główna bohaterka powieści Fridy Nilsson, której kolejne rozdziały odczytywane są głośno podczas zajęć) . Dzieci spotykają się dla wspólnej zabawy cztery razy w tygodniu. Podczas poniedziałkowego spotkania (26.07.) na zajęciach gościła Dorota Karaszewska z "Doka. Masaż i terapia dźwiękiem".

Foto:PiMBP w Kole | Zajęcia z dźwiękiem w PiMBP w Kole
R E K L A M A

Podczas zajęć dzieci poznały różne odsłony dźwięku, wydawane przez egzotyczne instrumenty: kij deszczowy rodem z Ewadoru, Chile i Meksyku; bęben oceaniczny; misy tybetańskie i misy relaksacyjne zen; gong; sansula, której korzenie pochodzą z południowej Afryki; dzwonek koshi i pochodzący z Rosji Rav Drum Celtic major B.

Po prezentacji intuicyjnego sposobu grania wszyscy uczestnicy eksperymentowali z instrumentami, a na koniec doświadczyli "kąpieli dźwiękiem".

Organizatorzy i dzieci pozostają pod wrażeniem zajęć.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze