(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Pożyczki online – jakie warunki należy spełnić

Autor: Partner 26 Sierpień 2021 przeczytasz w ok. 4 min.
Pożyczki online – jakie warunki należy spełnić
© freepik.com
(3) | Czytano:
1,761 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Pożyczki online, które udzielane są przez firmy pożyczkowe i instytucje pozabankowe, to idealna alternatywa dla kredytów bankowych. Mogą się o nie starać także osoby, których wniosek kredytowy w banku został odrzucony ze względu na niską zdolność kredytową czy nieidealną historię w BIK. Jakie warunki należy spełniać, aby móc ubiegać się o pożyczkę online?

R E K L A M A
3
Czytano:
1,761 razy
Udostępnij

Pożyczki online – kto może się o nie starać?

Choć firmy pożyczkowe mogą indywidualnie ustalać kryteria wobec swoich potencjalnych klientów, istnieje kilka kryteriów szczegółowych, których obejść się nie da. Starając się o pożyczkę w firmie pożyczkowej lub instytucji pozabankowej, musisz posiadać obywatelstwo RP lub zezwolenie na pobyt stały. Poza obywatelstwem, każdy potencjalny pożyczkobiorca musi posiadać także zdolność do czynności prawnych, czyli legalną możliwość podpisania umowy. Najprościej rzecz ujmując – musi mieć ukończone 18 lat. Są to warunki, bez spełnienia których na pewno nie otrzymamy wsparcia finansowego z żadnej instytucji. Ale to nie wszystko, ponieważ firmy pożyczkowe posiadają mnóstwo innych kryteriów, pod kątem których oceniają wiarygodność swoich klientów. Jednym z nich jest zdolność kredytowa.

Zdolność kredytowa – czym jest i jak się ją określa

Zdolność kredytowa to podstawowe kryterium, które określa bank, podejmując decyzję o przyznaniu kredytu. Firmy pożyczkowe i instytucje pozabankowe posiadają w tym zakresie dużo niższe wymagania, jednak – zgodnie z prawem – tę zdolność też muszą sprawdzić i ocenić.

W tym celu w pierwszej kolejności określana jest aktualna sytuacja finansowa klienta, czyli dochody, koszty utrzymania i inne zobowiązania finansowe. Kolejnym krokiem, który podejmują przede wszystkim banki, jest analiza jakościowa, która bierze pod uwagę takie aspekty jak: wiek, stan cywilny, status mieszkaniowy, wykształcenie, staż pracy, zawód i stanowisko. Następnie sprawdzana jest właśnie historia kredytowa w BIK. Na tej podstawie banki i firmy pożyczkowe podejmują decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu finansowania.

Pozytywna historia kredytowa

Choć wciąż znaleźć można firmy, które swoje produkty reklamują sloganem „pożyczki bez BIK”, w istocie coś takiego nie istnieje. Każdy pożyczkodawca jest zobowiązany sprawdzić historię kredytową w BIK. Starając się o pożyczkę w instytucji pozabankowej, nie musimy posiadać nienagannej historii kredytowej, jednak w skrajnych przypadkach negatywna historia może sprawić, że pożyczka nie zostanie przyznana.

Inne warunki pożyczek online

Poza wspomnianymi już obywatelstwem RP, zdolnością do czynności prawnych, zdolnością kredytową i pozytywną historią w BIK, wnioskodawca musi spełniać także kilka warunków technicznych. Ubiegając się o pożyczkę online, w zależności od wybranej firmy pożyczkowej, powinniśm posiadać aktualny numer telefonu, adres mailowy oraz indywidualne konto bankowe. Bez tych trzech elementów uzyskanie finansowania może okazać się niemożliwe.

Jak wybrać pożyczkę online?

Rynek produktów finansowych oferuje aktualnie setki różnego rodzaju pożyczek ratalnych i chwilówek. W pierwszej kolejności należy więc zastanowić się, jaki rodzaj finansowania nas interesuje. Jeżeli chcemy uzyskać niewielką kwotę, którą spłacimy w miesiąc lub dwa, najlepszym rozwiązaniem będzie chwilówka. Coraz więcej firm oferuje pierwszą pożyczkę za 0 zł, co oznacza, że oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Jeżeli jednak potrzebujemy większej gotówki, a jej spłatę chcemy rozłożyć na dogodne raty, powinniśmy wybrać pożyczkę ratalną.

Aby wybrać najlepszą ofertę, najlepiej skorzystać z porównywarki pożyczek online. Narzędzie to w kilka sekund analizuje nasze potrzeby (kwota, wysokość raty, ilość rat) oraz wybiera opcje, które najlepiej spełniają nasze oczekiwania. Korzystając z porównywarki, mamy pewność, że wybrana przez nas firma pożyczkowa jest rzetelna, godna zaufania i działa w sposób legalny.

Pożyczki online – dlaczego warto?

Instytucje pozabankowe i firmy pożyczkowe oferują pomoc finansową na dużo łagodniejszych warunkach niż banki. Ponadto wszelkie formalności związane ze składaniem wniosku ograniczone zostały do minimum i możemy zrobić to w 100% przez internet. Dodatkowo decyzję otrzymujemy w zaledwie kilka minut, a pieniądze w kilkanaście minut od podpisania umowy z pożyczkodawcą.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Do hmm · 26 Sierpień 2021
Jest ważny. Ale są od tego inne źródła, a nie lokalny portal. Właśnie ciężko dobić się do informacji lokalnych, te info o pożyczkach zakopuje inne sprzed 2 czy 3 dni. Było i nie ma. Wyraziłam swoją opinię. Dawniej portal bardziej mi się podobał.
Aga · 26 Sierpień 2021
Moim zdaniem te bzdurne artykuły o pożyczkach, boreliozach, kieszonkowym na portalu e-kolo są zupełnie niepotrzebne. Oczekiwałabym wieści regionalnych. A te artykuły zakopują bardziej istotne, dotyczące naszej społeczności informacje.
hmm · 26 Sierpień 2021
ale czy ktos zmusza cie do czytania tych artykulow? sa wsrod czytelnikow osoby, ktorych interesuja inne horyzonty niz tylko lokalne wydarzenia. Czy uwazasz ze temat boreliozy nie jest powazny?
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
6 godziny temu 188

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
6 godziny temu 137

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
13 godziny temu 1,792

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
13 godziny temu 3,294

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
16 godziny temu 1,818

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,786

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A