R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wydarzenia

Promocja książki o tablicach pamięci na obiektach sakralnych

01-09-2021 08:51 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 4,045 | Komentarzy: 4

Dwóch kolskich regionalistów i społeczników - Kazimierz Kasperkiewicz i Jacek Skrycki, chcąc usystematyzować i ocalić od zapomnienia wiedzę o tablicach pamięci zlokalizowanych na kościołach i terenach przykościelnych w powiecie kolskim, opracowali publikację zatytułowaną "Tablice pamiątkowe z lat 1901-2020 w kościołach Ziemi Kolskiej świadkami historii". Wczoraj (wtorek 31.08.2021) odbyła się promocja wydawnictwa.

R E K L A M A

Książkę wydało Starostwo Kolskie wraz z Gminą Miejską Koło. Dziś w Miejskim Domu Kultury w Kole miała miejsce uroczysta promocja wydawnictwa.

Spotkanie przebiegło w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze, z udziałem zaproszonych gości. Autorzy mieli możliwość opowiedzieć o swojej cierpliwej, długotrwałej pracy polegającej na zbieraniu i porządkowaniu wiedzy o lokalnych bohaterach oraz wydarzeniach, utrwalonych na tablicach pamięci w czasie ostatnich 120 lat. Obecni docenili zarówno wartość historyczną i regionalistyczną książki, jak i organizację promocji, którą sympatycznie poprowadził p. Radosław Małecki, a muzyczną oprawą ubogacił kwintet dęty "Master Brass". Autorzy podziękowali wydawcom, wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie publikacji i pomocnym na każdym etapie jej tworzenia. Sami usłyszeli wiele ciepłych słów uznania za swoją społeczną pracę. Przedstawiciele rządu, samorządu, duchowieństwa, kultury, nauki zgodnie przyznali, że badanie i upowszechnianie wiedzy o historii małej ojczyzny ma wielki walor edukacyjny i niesie nieoceniony wkład w rozwój regionalistyki. Wieczór obfitował w niespodzianki. Obecni otrzymali po egzemplarzu książki, a autorzy odebrali z rąk posła Leszka Galemby odznaki honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej nadane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP. To polskie odznaczenie ministerialne przyznawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. 

Publikacja została ciepło przyjęta, a autorzy, pełni zapału do dalszej pracy, mają już kolejne plany wydawnicze…

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze