(4)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie -0.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Promocja książki o tablicach pamięci na obiektach sakralnych

Autor: UM Koło 01 Wrzesień 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Promocja książki o tablicach pamięci na obiektach sakralnych
© Redakcja e-kolo.pl
(4) | Czytano:
4,801 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Dwóch kolskich regionalistów i społeczników - Kazimierz Kasperkiewicz i Jacek Skrycki, chcąc usystematyzować i ocalić od zapomnienia wiedzę o tablicach pamięci zlokalizowanych na kościołach i terenach przykościelnych w powiecie kolskim, opracowali publikację zatytułowaną "Tablice pamiątkowe z lat 1901-2020 w kościołach Ziemi Kolskiej świadkami historii". Wczoraj (wtorek 31.08.2021) odbyła się promocja wydawnictwa.

R E K L A M A
4
Czytano:
4,801 razy
Udostępnij

Książkę wydało Starostwo Kolskie wraz z Gminą Miejską Koło. Dziś w Miejskim Domu Kultury w Kole miała miejsce uroczysta promocja wydawnictwa.

Spotkanie przebiegło w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze, z udziałem zaproszonych gości. Autorzy mieli możliwość opowiedzieć o swojej cierpliwej, długotrwałej pracy polegającej na zbieraniu i porządkowaniu wiedzy o lokalnych bohaterach oraz wydarzeniach, utrwalonych na tablicach pamięci w czasie ostatnich 120 lat. Obecni docenili zarówno wartość historyczną i regionalistyczną książki, jak i organizację promocji, którą sympatycznie poprowadził p. Radosław Małecki, a muzyczną oprawą ubogacił kwintet dęty "Master Brass". Autorzy podziękowali wydawcom, wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie publikacji i pomocnym na każdym etapie jej tworzenia. Sami usłyszeli wiele ciepłych słów uznania za swoją społeczną pracę. Przedstawiciele rządu, samorządu, duchowieństwa, kultury, nauki zgodnie przyznali, że badanie i upowszechnianie wiedzy o historii małej ojczyzny ma wielki walor edukacyjny i niesie nieoceniony wkład w rozwój regionalistyki. Wieczór obfitował w niespodzianki. Obecni otrzymali po egzemplarzu książki, a autorzy odebrali z rąk posła Leszka Galemby odznaki honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej nadane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP. To polskie odznaczenie ministerialne przyznawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. 

Publikacja została ciepło przyjęta, a autorzy, pełni zapału do dalszej pracy, mają już kolejne plany wydawnicze…

GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Jakub · 02 Wrzesień 2021
Na widowni sama starość nadwarciańska, a gdzie młodzi, gdzie?
Zyta · 01 Wrzesień 2021
może tak ktoś z tych dbających o historię zajmie się grobami na cmentarzu prawosławnych , który leżą na cmentarzu zwanym wojennym. tal leżą mieszkańcy tego miasta jeezcze z lat 1800 . zaraz znikną wszystkie napisy ze starych grobów. wstyd
kljh · 01 Wrzesień 2021
Może pani, pani Zyto?
Kk · 01 Wrzesień 2021
Ile kosztuje i gdzie można nabyć książkę ?
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
33 minuty temu 146

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
44 minuty temu 372

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
2 godziny temu 193

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
5 godziny temu 8,859

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
5 godziny temu 6,991

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,500 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A