R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Kościelec - Dożynki gminne

02-09-2021 09:38 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 9,040 | Komentarzy: 0

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią,tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się kościeleckie dożynki gminne.

Foto:

Święto plonów rozpoczęła dziękczynna msza święta w intencji rolników, którą odprawił Ksiądz Kanonik Aleksander Rybczyński. Po nabożeństwie wójt gminy Dariusz Ostrowski oraz zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. W dalszej części uroczystości obrzędowych starostowie dożynek państwo Izabela i Marek Mazurowie przekazali wójtowi gminy chleb upieczony z tegorocznych zbóż.W nadziei,że ten chleb będzie dzielony sprawiedliwie i że do następnych zbiorów nikomu go nie zabraknie na ręce wójta przekazały swoje wypieki wszystkie sołectwa z Gminy Kościelec.Symbolicznego podziału chleba wójt gminy dokonał w asyście księdza proboszcza parafii Kościelec.Podczas przyspiewek w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Turach oberwało się w życzliwy sposób rzecz jasna chyba wszystkim kościeleckim natablom.Nieodłącznym elementem dożynek jest konkurs na najładniejszy wieniec.Wszyskie kompozycje były małymi dziełami sztuki ale ostatecznie wygrał wieniec z sołectwa Kościelec.Występ zespołu Dobrowianki z pewnością zadowolił tych,którzy lubią ludową nutę.Szkoła Podstawowa z Trzęśniewa zaprezentowała spektakl teatralny promujący szczepienia przeciwko COVID-19.Nie zapomniano również o najmłodszych.Dzieci bawiły Tulinki.Przeprowadzono też konkursy w których maluchy mogły wygrać nagrody.DJ Jacek Kurczak Prószyński zabrał uczestników imprezy w muzyczną podróż po znanych i lubianych przebojach.Swój repertuar zaprezentował również Marcus P a gwiazdą wieczoru był zespół Baciary.

Filmowa relacja z dożynek w Kościelcu dostępna jest pod linkiem:

https://www.e-kolo.pl/telewizja/1579,koscielec---dozynki-gminne.html

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze