R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Na tym skrzyżowaniu licznik kolizji wciąż rośnie

15-09-2021 15:06 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 23,284 | Komentarzy: 7

14 września o godz. 12:09 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej w Kole z PCK.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Koło oraz jeden zastęp z OSP Koło nad Wartą. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy przed przybyciem pomocy.

Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Jednej z osób biorących udział w zdarzeniu udzielono pierwszej pomocy. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną by kontynuowano udzielanie pom. Po przebadaniu osoba poszkodowana została na miejscu zdarzenia.

Ratownicy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach. Zakręcono dopływ gazu LPG w jednym z samochodów. Strażacy ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów przy pomocy sorbentu.

Działania zakończono. Po odjeździe z miejsca zdarzenia wszystkich zastępów straży pożarnej na miejscu pozostał patrol policji zabezpieczający teren po prowadzonych działaniach prowadząc swoje dalsze czynności dochodzeniowe. Działania ratownicze trwały 1 h 1 min. W akcji uczestniczyło 11 strażaków.

Z relacji policji wynika, że kierujący pojazdem marki Renault w następstwie nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu zderzył się z prawidłowo jadącym ulicą Toruńską kierowcą Mercedesa. Sprawca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej

.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze