R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Przy cmentarzu znów będzie można handlować? Radni zdedydowali

29-09-2021 15:48 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,291 | Komentarzy: 7

Po fali krytyki jaka przelała się w intrenecie, ale i kolskich ulicach dotycząca zakazu handlu w obrębie cmentarza parafialnego przy ul. Poniatowskiego w Kole postanowiono wprowadzić zmiany.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Na facebooku Miasta Koła czytamy:

Radni miejscy jednogłośnie zatwierdzili uchwałę w sprawie wyznaczenia targowiska miejskiego i ustalenia regulaminu targowiska oraz wskazania miejsc do prowadzenia handlu okrężnego. Dokument określa sposób realizowania handlu na terenie Gminy Miejskiej Koło zgodny z potrzebami i oczekiwaniami społeczności lokalnej. Reguluje zarówno zasady sprzedaży całorocznej na targowisku miejskim jak i okresowej w miejscach wyznaczonych. Trwająca epidemia i związane z nią wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa ograniczyły mieszkańcom możliwość sprzedaży poza targowiskiem przy pl. Narutowicza. Jednak ze względu na sygnały od mieszkańców, by przywrócić handel okrężny, kolski włodarz przygotował projekt uchwały, który rada przyjęła jednogłośnie. W myśl nowych zapisów, oprócz targowiska usytuowanego przy pl. Narutowicza, wyznacza się dodatkowo miejsca do prowadzenia handlu artykułami funeralnymi tj. kwiatami, wiązankami, stroikami, zniczami nagrobnymi itp. oraz artykułami przemysłowymi na działkach będących własnością Gminy Miejskiej Koło oraz na drogach publicznych gminnych - w okresie od 1 sierpnia do 6 sierpnia oraz od 25 października do 4 listopada na terenie przy cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego, w okresie od 25 października do 4 listopada na terenie przy cmentarzu komunalnym w miejscowości Leśnica oraz w dniach odpustów i uroczystości religijnych w ul. Klasztornej i Staffa. Nowe zasady wejdą w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

- facebook

Pozostaje czekać na wprowadzenie w życie zmian a te są oczekiwane, chociażby w kontekście zbliżającego się 1 listopada.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze