R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Rozwój zaplecza sportowego był tej szkole potrzebny

01-10-2021 14:19 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,049 | Komentarzy: 5

Kilka pokoleń uczniów Zespołu Szkół Technicznych czekało na to, aby móc odbywać lekcję wychowania fizycznego w warunkach do tego odpowiednich. Niebawem marzenia wielu się ziszczą.

R E K L A M A

W towarzystwie wielu zaproszonych gości, uczniowie wraz z kadrą nauczycielską uczestniczyli w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego w mury budowanej nowej sali sportowej. Obiekty segmentu sportowego Zespołu Szkół Technicznych od nowego roku szkolnego zmienią się nie do poznania. Nowa sala, zmodernizowane dotychczasowe przestrzenie - to efekt dotacji jaką otrzymał Powiat Kolski z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. 

Inwestycja polegać będzie na rozbudowie Zespołu Szkół Technicznych w Kole o salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym. Salę zaprojektowano o wymiarach areny sportowej 12x24m.

Zaprojektowano standardowe elementy wyposażenia. Dobudowana kubatura stanowić będzie odrębną część funkcjonalno-użytkową. Połączona będzie z istniejącym budynkiem łącznikiem, który przylega do istniejącej przestrzeni komunikacji oraz przejściem między istniejącą i nowoprojektowaną salą gimnastyczną. Taki układ daje czytelne wydzielenie fragmentu szkoły, który użytkowany będzie w celach edukacji sportowej uczniów. Planuje się utwardzenie części powierzchni terenu działki objętej zamierzeniem. Utwardzenie związane jest z zapewnieniem dostępu komunikacyjnego do obiektu. Od strony dziedzińca zaprojektowano plac przed wejściem oraz niezbędne ciągi piesze. Nawierzchnie ww. obszarów planuje się wykonać z kostki brukowej. Budynek sali gimnastycznej dostosowany zostanie dla osób niepełnosprawnych.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z Wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim, przedstawiciel Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmanna, Sekretarz Powiatu Kolskiego Artur Szafrański, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek z radnymi, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski, Dyrektor ZST Katarzyna Poronin, przedstawiciele nauczycieli i uczniów szkoły i inni.

Swój list gratulacyjny przesłał również Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze