× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie -1.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Nowe drzewa od Ferio Konin w Parku im. Fryderyka Chopina

Autor: Ferio Konin 04 Październik 2021 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Nowe drzewa od Ferio Konin w Parku im. Fryderyka Chopina
© CH Ferio
(0) | Czytano:
2,493 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W ramach współpracy Ferio Konin z PGKiM Sp. z o.o. w Koninie, Park im. Fryderyka Chopina wzbogacił się o nowe nasadzenia. Działanie to jest kontynuacją aktywności zorganizowanych z okazji otwarcia strefy KIDS PLAY w centrum handlowym i zbiegają się w czasie z Dniem Drzewa, przypadającym na 10 października 2021.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,493 razy
Udostępnij

18 września mieszkańcy Konina i okolic przybyli do Ferio Konin, aby wziąć udział w otwarciu nowej edukacyjnej strefy dla najmłodszych klientów- KIDS PLAY. Otwarcie poprzedzała akcja promocyjna prowadzona między innymi w Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie, w trakcie której w parkowych alejkach pojawiły się kolorowe gry w klasy. Nawiązana w tym czasie współpraca pomiędzy Ferio, a Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Koninie, zaowocowała nowymi nasadzeniami w konińskim parku. Ferio Konin podarowało zarządzanemu przez PGKiM parkowi 10 okazałych drzew: 5 czeremch wirginijskich odmiany Shubert i 5 klonów polnych.

- Dla nas każde drzewo jest na wagę złota. Stąd nasza ogromna radość z zielonego daru od Ferio Konin. Czeremchy upiększą park, gdyż ich liście mają niespotykaną barwę: są jasnoczerwone wiosną, i ciemnieją wraz ze zmianą pór roku, a klony uzupełnią drzewostan w określonych miejscach. Zabytkowy park miejski jest jednym z najstarszych w Polsce, a jego początki sięgają 1832 r. Założyli go sami koninianie, jest własnością miasta, a my jako spółka miejska zarządzająca parkiem dbamy zarówno o porządek, jak i o jego wygląd, który ma cieszyć wszystkich odwiedzających

- mówi Tomasz Andrzej Nowak, radny z konińskiej Starówki, specjalista w Zakładzie Usług Komunalnych.

Nowa Strefa KIDS PLAY, to multimedialna przestrzeń edukacyjna dedykowana dzieciom. Podzielona została na kilka grup tematycznych, w których dzieci mogą trenować pamięć i rozwijać percepcję, poznawać świat, czy też sprawdzić i poszerzyć swoją znajomość angielskiego. Co ważne, wszystkie gry powstały pod merytorycznym nadzorem zespołu pedagogów. KIDS PLAY to wyjątkowe miejsce zabawy i edukacji dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Ferio Konin wielokrotnie organizowało i gościło wydarzenia ściśle związane z ekologią i podnoszeniem świadomości ekologicznej. Dlatego naturalną decyzją było podjęcie idei podarowania miastu sadzonek.

Ferio Konin wsłuchuje się w potrzeby Konina i jego mieszkańców. Cieszymy się, że w ramach otwarcia strefy KIDS PLAY, przyczyniliśmy się do zazielenienia miasta i posadziliśmy 10 dużych i zdrowych drzew. Jesteśmy częścią społeczności miejskiej i z chęcią wychodzimy z działaniami poza nasze centrum. Przy wyborze drzew kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami specjalistów, zastępcy kierownika Zakładu Usług Komunalnych pana Dariusza Urbańskiego - i p. Tomasza Andrzeja Nowaka

- mówi Henryk Grabowski z Multi, dyrektor Ferio Konin.

Zbliżający się Dzień Drzewa, jest doskonałą okazją do zadbania o naszą planetę i pokazania najmłodszym, że warto się o nią troszczyć zwłaszcza w swoim lokalnym wymiarze.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
10 godziny temu 1,054

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
10 godziny temu 1,868

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
11 godziny temu 569

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
14 godziny temu 16,949

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
14 godziny temu 11,060

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 9,406 12

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A