R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Lifestyle i życie społeczne

Tygodniowa prognoza pogody: będzie chłodno, ale słonecznie

08-10-2021 19:43 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 1,813 | Komentarzy: 0

Będzie chłodno i słonecznie. W górach prognozowane są opady śniegu - poinformował w czwartek IMGW. Ostrzega też przed przymrozkami.

Foto:PAP
R E K L A M A

Kolejne dni będą chłodne z suchym, kontynentalnym powietrzem, które będzie kształtował wyż znad Rosji. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 10 do 15 stopni Celsjusza. Jak ostrzega IMGW, w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki. Niestety, uczucie chłodu będzie potęgować porywisty wiatr. Od wtorku będzie jeszcze chłodniej, gdyż nad Polskę nadciągnie bardzo chłodne i wilgotne powietrze z rejonu Morza Norweskiego i Grenlandii. Miejscami może padać deszcz, a w górach nawet śnieg. Jak prognozuje IMGW, niewielkie ocieplenie możliwe jest pod koniec tygodnia.

W piątek będzie na ogół pogodnie, a chmury pojawią się jedynie na krańcach zachodnich. Rano w kotlinach górskich pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 11 do 13 stopni na wschodzie i do 16 na zachodzie. Wiatr będzie chwilami porywisty i wiał będzie ze wschodu i południowego wschodu.

Noc z piątku na sobotę będzie bezchmurna, nad ranem będzie mroźnie. Temperatura minimalna wyniesie od –1 st. C na wschodzie do 4 st. C na zachodzie. Najcieplej będzie nad morzem, tam 7 st. C. W miejscowościach podgórskich temperatura lokalnie spadnie do –5 st. C. Niemal w całym kraju możliwe przygruntowe przymrozki do –2 stopni, a na Suwalszczyźnie do –3 st. C.

W weekend na ogół będzie słonecznie, więcej chmur może być nad morzem. Nadal będzie chłodno. Temperatura w dzień wyniesie do 10 stopni na wschodzie i do 15 st. na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich około 7-10 stopni. W nocy z soboty na niedzielę możliwe przygruntowe przymrozki do –2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, na południu chwilami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W poniedziałkowy poranek we wschodniej połowie kraju przygruntowe przymrozki do –3 stopni. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 12 do 14 st. C. Po południu na zachodzie możliwy słaby deszcz.

Od wtorku do czwartku czekają nas niższe temperatury, dużo chmur i opady deszczu w całym kraju. W nocy możliwe będą przymrozki, a wysoko w górach może spaść śnieg. W rejonach podgórskich może padać deszcz ze śniegiem. W ciągu dnia termometry pokażą od 8 do 13 stopni Celsjusza. Na Podhalu około 6 st. C. Wiatr wiał będzie z zachodu i północnego zachodu. Początkowo będzie słaby, w środę i czwartek okresami umiarkowany i porywisty. (PAP)

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze