R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Akcja znicz. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

27-10-2021 16:11 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 6,562 | Komentarzy: 1

Zbliżający się okres "Wszystkich Świętych" to czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Wiąże się to jak zwykle ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, tworzące się korki na drogach, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Dlatego też nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego podczas odwiedzana cmentarzy oraz apelujemy aby wizyty na grobach bliskich odpowiednio rozplanować tak aby nie odwiedzać wszystkich miejsc jednego dnia. Podczas podróży uzbrójmy się w cierpliwość i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego tak abyśmy wszyscy mogli spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarz a następnie wrócić do domu.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że 1 listopada to także dzień wzmożonej aktywności „kieszonkowców”. Nie zabierajmy na cmentarze dużych sum pieniędzy a dokumenty trzymajmy przy sobie a nie w torbie, czy siatce.

W powiecie kolskim, wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w rejonie cmentarza przy ulicy Poniatowskiego w Kole oraz przy cmentarzu w Kłodawie nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę