(1)
Słonecznie 23
Popularne tagi:

Akcja znicz. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

Autor: KPP Koło 27 Październik 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Akcja znicz. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu
© KPP Koło
(1) | Czytano:
7,943 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Zbliżający się okres "Wszystkich Świętych" to czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania.

R E K L A M A
1
Czytano:
7,943 razy
Udostępnij

Wiąże się to jak zwykle ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, tworzące się korki na drogach, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Dlatego też nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego podczas odwiedzana cmentarzy oraz apelujemy aby wizyty na grobach bliskich odpowiednio rozplanować tak aby nie odwiedzać wszystkich miejsc jednego dnia. Podczas podróży uzbrójmy się w cierpliwość i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego tak abyśmy wszyscy mogli spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarz a następnie wrócić do domu.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że 1 listopada to także dzień wzmożonej aktywności „kieszonkowców”. Nie zabierajmy na cmentarze dużych sum pieniędzy a dokumenty trzymajmy przy sobie a nie w torbie, czy siatce.

W powiecie kolskim, wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w rejonie cmentarza przy ulicy Poniatowskiego w Kole oraz przy cmentarzu w Kłodawie nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Paweł · 31 Październik 2021
Od kiedy obowiązuje zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza? Nic w teksie o tym nie wspomniano
Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
1 godzinę temu 5,482

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
1 godzinę temu 337

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
3 godziny temu 829

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
15 godziny temu 8,539

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

Powiat Kolski
Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim
18 godziny temu 2,692

Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim

Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
21 godziny temu 606

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

R E K L A M A