R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Dzięki komu wrócił handel przy cmentarzu? Grupa radnych oskarża urząd o nierzetelne informacje

29-10-2021 18:31 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,723 | Komentarzy: 8

Kto faktycznie odpowiada za to, że na czas przed i w dniu Wszystkich Świętych będziemy mogli kupić kwiaty i znicze tuż przy cmentarzu parafialnym w Kole? Strona Urzędu Miejskiego dodała artykuł z informacją o zmianach, jednak grupa radnych zarzuca nierzetelność i wprowadzanie mieszkańców w błąd. O co chodzi? To poważne oskarżenie.

Foto:UM Koło
R E K L A M A

Na wygrodzonym terenie przy kolskim cmentarzu parafialnym pojawili się pierwsi sprzedawcy kwiatów. To skutek zmian w uchwale, jakie zaproponował Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski a zatwierdziła Rada Miejska Koła. Na wniosek Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, Radni miejscy jednogłośnie zatwierdzili uchwałę w sprawie wyznaczenia targowiska miejskiego i ustalenia regulaminu targowiska oraz wskazania miejsc do prowadzenia handlu okrężnego. Dokument określa sposób realizowania handlu na terenie Gminy Miejskiej Koło zgodny z potrzebami i oczekiwaniami społeczności lokalnej. Reguluje zarówno zasady sprzedaży całorocznej na targowisku miejskim jak i okresowej w miejscach wyznaczonych.

- źródło kolo.pl

To częśc informacji, jaką dodano na stronie miejskiego urzędu, dotycząca zmiany regulaminu handlu na terenie przy cmentarzu parafialnym w Kole. Przeczytać w niej możemy, że zmiany zaproponował burmistrz a radni zagłosowali za wprowadzeniem zmian.  cały artykuł 

Powyższa treść nie spodobała się części radnym, którzy zarzucili, że artykuł jest "bardzo nierzetelny [..] przypisując wszystkie zasługi Panu Burmistrzowi [..]"

Swoje wątpliwości i sprzeciw przedstawiła grupa radnych jednoczących się pod szyldem "Koło bez kantów" i "Zjednoczonej Prawicy". Powyżsi radni wskazali w treści posta działania jakie wykonywali radny wszystkich klubów, aby szybko uregulować zakaz handlu w tym miejscu. 

Wprowadzony zakaz był szeroko negowany przez mieszkańców

Szczególnie w czasie odpustu na cmentarzu nasi czytelnicy zgłaszali swoje niezadowolenie z powodu braku możliwości zakupienia zniczy, czy tradycyjnych mieczyków. 

Odpust tak - handel odpustowy nie. Dziś odpust w kaplicy cmentarza

Każdego roku, 6 sierpnia odbywa się odpust w kaplicy na cmentarzu w Kole. W tym roku jednak będzie on się różnił od pozo...

Czytaj więcej

Tematem tym żyły szczególnie media społecznościowe. Kto doprowadził do tego, że dziś osoby handlujące kwiatami i zniczami mogą sprzedawać towar? Może spór pozwolą rozwiązać nasi czytelnicy?

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze