(9)
Zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Dzięki komu wrócił handel przy cmentarzu? Grupa radnych oskarża urząd o nierzetelne informacje

Dzięki komu wrócił handel przy cmentarzu? Grupa radnych oskarża urząd o nierzetelne informacje

Autor: Redakcja e-kolo.pl 29 Październik 2021
Dzięki komu wrócił handel przy cmentarzu? Grupa radnych oskarża urząd o nierzetelne informacje
© UM Koło
Komentarzy: 9 Czytano:
11,645 razy |

Kto faktycznie odpowiada za to, że na czas przed i w dniu Wszystkich Świętych będziemy mogli kupić kwiaty i znicze tuż przy cmentarzu parafialnym w Kole? Strona Urzędu Miejskiego dodała artykuł z informacją o zmianach, jednak grupa radnych zarzuca nierzetelność i wprowadzanie mieszkańców w błąd. O co chodzi? To poważne oskarżenie.

R E K L A M A
9
Czytano:
11,645 razy
Udostępnij

Na wygrodzonym terenie przy kolskim cmentarzu parafialnym pojawili się pierwsi sprzedawcy kwiatów. To skutek zmian w uchwale, jakie zaproponował Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski a zatwierdziła Rada Miejska Koła. Na wniosek Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, Radni miejscy jednogłośnie zatwierdzili uchwałę w sprawie wyznaczenia targowiska miejskiego i ustalenia regulaminu targowiska oraz wskazania miejsc do prowadzenia handlu okrężnego. Dokument określa sposób realizowania handlu na terenie Gminy Miejskiej Koło zgodny z potrzebami i oczekiwaniami społeczności lokalnej. Reguluje zarówno zasady sprzedaży całorocznej na targowisku miejskim jak i okresowej w miejscach wyznaczonych.

- źródło kolo.pl

To częśc informacji, jaką dodano na stronie miejskiego urzędu, dotycząca zmiany regulaminu handlu na terenie przy cmentarzu parafialnym w Kole. Przeczytać w niej możemy, że zmiany zaproponował burmistrz a radni zagłosowali za wprowadzeniem zmian.  cały artykuł 

Powyższa treść nie spodobała się części radnym, którzy zarzucili, że artykuł jest "bardzo nierzetelny [..] przypisując wszystkie zasługi Panu Burmistrzowi [..]"

Swoje wątpliwości i sprzeciw przedstawiła grupa radnych jednoczących się pod szyldem "Koło bez kantów" i "Zjednoczonej Prawicy". Powyżsi radni wskazali w treści posta działania jakie wykonywali radny wszystkich klubów, aby szybko uregulować zakaz handlu w tym miejscu. 

Wprowadzony zakaz był szeroko negowany przez mieszkańców

Szczególnie w czasie odpustu na cmentarzu nasi czytelnicy zgłaszali swoje niezadowolenie z powodu braku możliwości zakupienia zniczy, czy tradycyjnych mieczyków. 

Tematem tym żyły szczególnie media społecznościowe. Kto doprowadził do tego, że dziś osoby handlujące kwiatami i zniczami mogą sprzedawać towar? Może spór pozwolą rozwiązać nasi czytelnicy?

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (9)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
czytelnik · 30 Październik 2021
Nie dzięki komu a dzięki czemu? DZIĘKI ZDROWEMU ROZSĄDKOWI!!!
Rahnd · 08 Listopad 2022
Hello, e-kolo.pl I hope you are doing well with managing your website And I Know How much it is time-consuming to write a good blog post for your website But Did you know you can automate your website with a robot? You can write a blog post automatically without writing a single paragraph. For example, let's say you want to write a blog about Make Money Online. In the software write ( write me content about Make Money Online in 2022) Done, the robot gives you an entire blog post, and it is plagiarism-free And you can try it here for free: www.jasper-robot.com I hope you enjoy it, have a nice day.
Zoe · 09 Grudzień 2021
Hi, How are you doing? Will you be interested in doing a high-quality guest post on your site? It is a 3 step process where: 1. I will send you three amazing topic ideas for a post. 2. You need to choose one out of those. 3. I will then send a high-quality, SEO Friendly article on that chosen topic to get it published on your website with one do-follow link to my site. Let me know if I shall start with step 1? Best, Zoe Ramzy
to moje · 03 Listopad 2021
... to moje zabawki, moje... nie zabieraj mi ich. Paranoja... bez kantów - dobre. Poczytajcie w necie.
anna · 01 Listopad 2021
Nie rozumiem czym się chwalą radni, dbać o dobro mkańców to ich za......ny obowiązek!
Maria · 30 Październik 2021
Redaktorze prosze zajrzec do protokolow sesji, kiedy to radna U.Pekacz pytala mera, dlaczego nadal obowiazuje zakaz handlu m.inn. przed cmentarzem w szczego;ne dni. Spytala, czy na koncercie Viki Gabor nie bylo obawy o zakaznie corona, a koncert odbywala sie. I to pytanie dalo impuls merowi do propozycji uchwaly o handlu. To nie mer byl tym, dzieki ktoremu mozna prowadzic handel w rejonie cmentarzy. Preosze o sprostowanie.
Śmieciarz z kamieniołomu · 30 Październik 2021
Jebal tego knura
czytelnik · 30 Październik 2021
Nie dzięki komu a dzięki czemu? DZIĘKI ZDROWEMU ROZSĄDKOWI!!!
jfk · 29 Październik 2021
Ten lans burmistrza na dobrego wujka, który pozwala na handel, świadczy raczej o jego braku logicznego myślenia. Zamykał kiedy było kilkanaście przypadków covid dziennie, otwiera kiedy są tysiące.
Niestety · 29 Październik 2021
Zrobić "ściankę" i niech celebryci pozują.
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 826 1