× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Aromaterapia - klucz do zdrowia i urody

Autor: Partner 08 Listopad 2021 przeczytasz w ok. 4 min.
Aromaterapia - klucz do zdrowia i urody
© partner
(0) | Czytano:
2,157 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Aromaterapia ma działanie pielęgnacyjne oraz terapeutyczne. Wykorzystuje się ją w medycynie, masażach oraz kosmetologii. Istnieją liczne sposoby pozwalające na skuteczne oddziaływanie olejków na nasze ciało. Dobranie odpowiedniej metody zależne jest od specjalisty i konkretnego problemu. Spotkać możemy zarówno pojedyncze olejki eteryczne, jak i ich mieszaniny, o konkretnych właściwościach. Ich wprowadzanie odbywa się poprzez drogi oddechowe, skórę lub błony śluzowe. Droga podania zależna jest od tego, jaki efekt ma przynieść ich stosowanie.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,157 razy
Udostępnij

Nieco praktyki, czyli jak stosujemy olejki eteryczne

Olejki eteryczne pozyskiwane są z konkretnych części określonych roślin. Każdy z nich posiada określone działanie i właściwości. Poszukując takiego, który sprawdzi się w naszych problemach skórnych, czy zdrowotnych, warto zwrócić uwagę na unikalną ofertę organicznych olejków eterycznych marki FEMI. 

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż to jednak z najprzyjemniejszych i najchętniej wybieranych form aromaterapii. W czasie przeprowadzania zabiegu masażysta wciera olejki w naszą skórę, dzięki czemu korzystamy z ich działania pielęgnacyjnego, a dodatkową tą drogą również przedostają się one do naszego organizmu. Oczywiście nie można pominąć faktu, że w tym czasie również wdychamy aromatyczny zapach olejków, co wiąże się z korzyściami dla całego organizmu. Warto jednak pamiętać, że nie wolno nakładać czystych olejków bezpośrednio na skórę. Aby wykonać zabieg rozcieńcza się zaledwie kilka kropel w oleju bazowym. Dzięki takiemu masażowi z pewnością się zrelaksujemy, poprawi się nasze krążenie oraz samopoczucie. 

Kąpiele aromaterapeutyczne

Kolejnym przyjemnym rozwiązaniem są kąpiele aromaterapeutyczne. Do przygotowywanej w wannie kąpieli należy dolać kilka kropel olejku. Pamiętajmy jednak, aby uważnie je dobierać – w przypadku tych dodawanych do kąpieli nie powinny one powodować podrażnień na skórze. W takiej przyjemniej kąpieli należy spędzić od 20 do 30 minut, a po jej zakończeniu nie powinniśmy już nakładać na skórę żadnych kosmetyków. W czasie relaksowania się w wannie możemy wdychać woń olejków, a cały nasz organizm będzie korzystał z ich dobroczynnego działania. W tym samym czasie mają one możliwość przedostania się do naszego organizmu poprzez skórę. 

Inhalacje z olejkami eterycznymi

Inhalacje stanowią leczniczą odmianę aromaterapii. W tym przypadku koncentrujemy się na wdychaniu woni konkretnych olejków eterycznych, których działanie koncentruje się na określonych dolegliwościach wewnętrznych. Z pewnością każdy z nas kojarzy ich wykorzystanie przy infekcji górnych dróg oddechowych, czyli po prostu przy katarze. Sprawdzi się tu olejek eukaliptusowy, lawendowy oraz miętowy. Ich wdychanie doprowadzi do udrożnienia dróg oddechowych oraz ograniczenia stanu zapalnego. W związku z czym szybciej wyzdrowiejemy. 

Kompresy i okłady

Kompresy i okłady to jeszcze jedno z ważnych zastosowań olejków eterycznych. Stosuje się je zarówno w formie gorącej, jak i zimnej. Bardzo istotne jest tu odpowiednie dozowanie olejków i nie przesadzanie z ich ilością – ma to znaczenie szczególnie jeśli nasz kompres lub okład będzie miał bezpośredni kontakt ze skórą. Badania wskazują, że niektóre znane olejki pomagają w łagodzeniu bólów mięśniowych, bólów głowy, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, obrzęków czy w leczeniu chorób skórnych. Oprócz tego, z doświadczeń pacjentów można wnioskować o ich skuteczności w walce z łupieżem, łysieniem, czy łojotokowym zapaleniem skóry. 

Olejek olejkowi nie równy

Jeśli zależy nam na dobraniu wysokiej jakości i skutecznych olejków, to pamiętajmy o czytaniu etykiet. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się olejki organiczne, takie jakie w swojej ofercie ma marka FEMI - https://sklep.femi.pl/aromaterapia Znajdziemy wśród nich doskonałe olejki jednoskładnikowe, jak i autorskie mieszaniny twórczyni marki Hanny Łopuchow, które wykazują niewiarygodne działanie na cały organizm. 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
1 dzień temu 16,579

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
2 dni temu 59,051 18

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
3 dni temu 13,717 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
3 dni temu 9,473 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
4 dni temu 3,739

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
4 dni temu 1,875

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

R E K L A M A