R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Blisko 6 godzin akcji gaśniczej. To było prawdopodobnie podpalenie

24-11-2021 09:11 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 21,548 | Komentarzy: 0

W dniu 20 listopad 2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 02:42 otrzymało zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Lubotyń.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Babiak, OSP Dęby Szlacheckie, OSP Brdów, OSP Dębno  Królewskie, OSP Wrząca Wielka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte są oba budynki , dach budynku mieszkalnego częściowo zapadł się do środka. Brak osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali wodę na palący się budynek mieszkalny oraz na palący się budynek gospodarczy. Zaopatrzenie wodne realizowane było poprzez dowożenie wody z pobliskiego hydrantu. Pożar ugaszono.

Na miejscu zdarzenia przybyła Policja, rozebrano spalone części dachu.  Wyniesiono i przelano na zewnątrz budynku mieszkalnego spalone wyposażenie budynku,  wewnątrz budynku gospodarczego siano przerzucono przy pomocy wideł i dokładnie przelano.

Obiekt sprawdzono przy pomocy urządzeń pomiarowych, które nie wskazały zagrożenia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

Akcja trwała 5 godz. 48 min. W działaniach udział brało 33 strażaków. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze