(2)
Bezchmurnie 13.1
Popularne tagi:

Kolejny pościg. Kierowca uszkodził radiowóz, zabarykadował się w środku i ... naruszył nietykalność funkcjonariusza

Autor: KPP Koło 29 Grudzień 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Kolejny pościg. Kierowca uszkodził radiowóz, zabarykadował się w środku i ... naruszył nietykalność funkcjonariusza
© Redakcja e-kolo.pl
(2) | Czytano:
23,351 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W poniedziałek przed godz. 20:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu po trasie z Dąbia do Koła w miejscowości Rzuchów zauważyli pojazd jadący naprzeciwko nich, który nagle zawrócił i w szybkim tempie zaczął się oddalać. Wzbudziło to u funkcjonariuszy podejrzenie, że kierowca tego pojazdu może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Jak się okazało i tym razem intuicja nie zawiodła mundurowych a kierowca miał wiele do ukrycia.

R E K L A M A
2
Czytano:
23,351 razy
Udostępnij

Mundurowi postanowili zatrzymać samochód i sprawdzić stan trzeźwości kierowcy osobowego Volkswagena Golfa. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Grzegorzew. Kierowca uciekając poruszał się z dużą prędkością i przy wykorzystaniu całej szerokości jezdni.

W pewnym momencie uciekinier skręcił w drogę gruntową prowadzącą przez las. Gdy mężczyzna dojechał do końca drogi policjanci uniemożliwili mu dalszą jadę blokując go radiowozem. Kierowca próbował jeszcze wycofać uszkadzając tym samym radiowóz ale nie udało mu się odjechać.

Gdy funkcjonariusze podbiegli do pojazdu mężczyzna w nim siedzący zamkną się w jego wnętrzu. To tylko utwierdziło interweniujących policjantów, że mężczyzna ma coś do ukrycia. Uciekinier nie wykonywał poleceń mundurowych, dlatego zmuszeni byli wybić szybę w pojeździe.

Kiedy jeden z policjantów usiłował dostać się do wnętrza samochodu mężczyzna wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać ponownie nie reagując na wezwania funkcjonariuszy. Kierowca po krótkim pościgu został zatrzymany jednak do końca stawiał czynny opór i naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz groził im.

Jak się okazało 31-letni mieszkaniec Grzegorzewa był znany mundurowym. Mężczyzna ten oprócz tego, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem to posiadał w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania narkotyki a pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnego badania technicznego.

Kierowcy została pobrana krew w celu weryfikacji stanu jego trzeźwości. Mężczyzna odpowie teraz za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, naruszenie nietykalności cielesnej umundurowanych funkcjonariuszy Policji, znieważenie policjantów, wywieranie wpływu w celu zaniechania prawnej czynności służbowej przez funkcjonariusza publicznego, posiadanie środków odurzających, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz bez przeglądu technicznego pojazdu, niezachowanie ostrożności przy korzystaniu z dróg wewnętrznych a także możliwe, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka ale to okaże się dopiero po przeprowadzeniu badań krwi.

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
ezop5 · 29 Grudzień 2021
Nie pierwszy i nie ostatni obywatel grzegorzewa co się tak grubo bawi xd
Zimny · 29 Grudzień 2021
A jak za maseczki cię targają do radiowozu to brak wtedy wzmianki o naruszeniu nietykalności, dramat z polską pilcją jak za komuny,
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 973

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,712

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,066

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,955 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,265 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,509

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1712
R E K L A M A