R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Kościelec - Z miłości do Ojczyzny

07-03-2022 08:09 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,893 | Komentarzy: 0

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu od 8 lat organizuje obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku świętujemy go pod hasłem „Z MIŁOŚCI DO OJCZYZNY”.

Foto:

      1 marca 2022 r.  odbył się uroczysty apel z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który był hołdem złożonym uczestnikom zbrojnego powstania antykomunistycznego w latach 1944-1963. W tym roku to święto  łączy się  z  80. rocznicą  powstania Armii Krajowej wchodzącej w skład struktur Podziemnego Państwa Polskiego, którego członkowie stanowili połowę wszystkich walczących później w szeregach powojennego podziemia.

        Przygotowany apel to montaż poetycko - muzyczno – filmowy pt. „Z MIŁOŚCI DO OJCZYZNY”, który nie tylko przybliżył nam sylwetki żołnierzy i idee, które im przyświecały, ale był okazją do poznania trudnej historii powojennej Polski i pogłębienia postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły.

        Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 7a, 7c oraz 8a pod opieką   Ilony Anteckiej we współpracy z p. Wioletą Kołucką p. Renatą Kołacką i oraz p. Mieczysławą Strzelińską, p. Agatą Grabowską, p. Jolantą Kowalczyk, p. Martą Hanusek, które przygotowały oprawę plastyczną apelu.

            Uroczystości towarzyszy wystawa pt. „PAMIĘTAMY” poświęcona zbrojnemu podziemiu antykomunistycznemu 1944-1963 oraz 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Przygotowano również materiały, które pomogą na lekcjach wychowawczych przybliżyć tę tematykę uczniom. Apel i wystawa są częścią projektu pt. „TYDZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE”, na który składa się jeszcze „KINO WYKLĘTYCH” (filmy przybliżające sylwetki żołnierzy niezłomnych) oraz wycieczka do Muzeum Technik Ceramicznych w Kole na wystawę IPN poświęconą 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.

​

 

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze