R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biznes

SOKOŁÓW S.A w Kole ruszył z pomocą Ukrainie

15-03-2022 08:54 | Źródło: SOKOŁÓW S.A | Wyświetleń artykułu: 7,559 | Komentarzy: 0

Zakład Sokołów w Kole aktywnie zaangażował się w akcję pomocową dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i samorządowymi, wsparcie to stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby. Z Oddziału Sokołów w Kole wyjechał już transport z wysokiej jakości kabanosami, które za pośrednictwem Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK, trafią na Ukrainę.

Foto:Sokołów
R E K L A M A

Firma Sokołów przekaże na ten cel aż 10 ton tych produktów. Dodatkowa partia kabanosów z zakładu w Kole została przekazana do punktu recepcyjnego dla uchodźców w Horodle. 

Pomoc z Koła dla Ukrainy

Dramatyczne wydarzenia ostatnich tygodni w Ukrainie, wywołały ogromne zapotrzebowanie na pomoc. W odpowiedzi na nie, wiele firm, organizacji, władz samorządowych, jak również szerokie zastępy wolontariuszy, podjęły działania, których celem jest udzielenie jak największego wsparcia wszystkim potrzebującym. Firma Sokołów, która zasady społecznej odpowiedzialności traktuje jako jeden z najważniejszych celów strategicznych, uruchomiła program „Sokołów Pomagamy”. Obejmuje on wielopoziomowe wsparcie żywnościowe, jak i rzeczowe.

W ramach tej akcji, Zakład Sokołów w Kole, dostarczył już 100 000 opakowań wysokiej jakości kabanosów, o łącznej wadze 10 ton. Dzięki współpracy z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym PCK, zostaną one przekazane na pomoc dla Ukraińców. Dodatkowo, Oddział Sokołów w Kole przeznaczył 500 opakowań kabanosów do punktu recepcyjnego w Horodle, który znajduje się nieopodal przejścia granicznego w Zosinie. Tam każdego dnia trafiają tysiące uchodźców z ogarniętego wojną kraju. – Bez wątpienia mamy dziś do czynienia z ogromnym wyzwaniem humanitarnym - mówi Paweł Nowak, Dyrektor Zakładu Sokołów w Kole. - Chcemy, by nasza pomoc była efektywna i sprawnie docierała tam, gdzie jest na nią największe zapotrzebowanie. Dlatego pozostajemy w kontakcie z lokalnymi organizacjami samorządowymi oraz pozarządowymi. Chciałbym też podkreślić, iż nasze działania nie są jednorazową akcją. Z całą pewnością będziemy je kontynuować w najbliższym okresie.

„Sokołów Pomagamy” – na szeroką skalę

Program pomocowy realizowany przez firmę Sokołów obejmuje też wiele innych działań. Wartość pierwszej transzy wsparcia w ramach tej akcji to ok. 1 000 000 złotych. Dla mieszkańców Ukrainy zakupionych zostało 110 apteczek pierwszej pomocy. Firma gwarantuje ponadto obywatelom tego państwa ok. 300 miejsc pracy. Wiele działań jest realizowanych lokalnie, z inicjatywy dyrekcji poszczególnych 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze